מז"ח – למה חשוב לבדוק אותו?

כשיש זרימת מים בתוך משאבות, צינורות או במקורות אחרים, הרי שאנחנו צריכים לוודא שהמים זורמים בצורה חלקה, באופן טבעי, וכן שלא ייווצר זיהום במים, אחרת לא נוכל להשתמש בהם. בפרט זה נכון כאשר יש זרימה של מים תחת לחץ נגדי. 

לשם כך אנחנו יכולים למצוא מה שנקרא מז"ח. מנוע זרימה חוזרת. מדובר על אמצעי הבנוי משני אל חוזרים בלתי תלויים, כשביניהם אפשר למצוא שסתום פריקה הפועל באופן אוטומטי. המז"ח נועד לספק הגנה מהמים אשר זורמים בצנרת ולמנוע חדירה של חומרים אשר עלולים לזהם אותם. המז"ח פועל באמצעות לחץ או תת לחץ במערכת. 

זיהום במים יכול להיווצר כתוצאה מסיבות שונות. למשל, כתוצאה מחדירה של חומרי הדברה, אוסמוזה הפוכה, חדירה של חומרים מתוך הביוב, ממערכת כיבוי אש, וממקורות אחרים. חשוב להבהיר, הזיהום במים יכול להיווצר ממקורות שונים, הן מסחריים והן מקומיים, פרטיים. לכן חשוב מאוד לבחון את המערכת מעת לעת ולוודא שאין בתוכה חומרים מזהמים. 

כיצד מבצעים את הבדיקה

ישנם גורמי מקצוע שמתמחים בבדיקה של מזח. הם בוחנים את זרימת המים ומוודאים שהזרימה היא רגילה, כפי שאמורה להיות. כמו כן הם מוודאים שהמערכת מבצעת ניקוז של המים בצורה נכונה, זאת על מנת למנוע מצב בו המים נתקעים בתוך המערכת עם כל החומרים המזהמים שהצטברו בתוכה. 

במידה ואין זרימה של מים ונוצר לחץ על המערכת, אשר אפשר להניח שיש בעיה וצריך לבצע ניקוי של כל החומרים שהצטברו בפנים. התהליך יתבצע על ידי אנשי מקצוע שברשותם הכלים, הידע והניסיון הדרוש לשם כך. חשוב להדגיש, רצוי מאוד לבצע את הבדיקה מעת לעת, בשביל לוודא שאכן המערכת עובדת בצורה סדירה כל הזמן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »