מערכת הידרופונית

מערכת הידרופונית

אוהבים את הטבע ואת הצמחים? רוצים לשלב בחיים האורבניים גם טבע ונוף? אם תרצו זה בהחלט אפשרי. ולא, אנחנו לא מדברים על אדניות מגושמות או על כמויות של אדמה. שגם אלו כבודם במקומם מונח. אנחנו מתמקדים בתחום דומה אך שונה – צמחים הידרופוניים הוא נקרא. מדובר על ענף מתקדם בחקלאות שמגדל צמחים מסוגים שונים ללא צורך במצע הרגיל – אדמה. הענף הזה התפתח מתוך הבנה שצמח יכול לקבל את מה שהוא זקוק גם בגידול במים. כלומר, ללא כל חיבור לקרקע, אלא במים. וזאת בשילוב מערכת מתקדמת אשר מזינה את הצמח בכל החומרים הנדרשים לה, שאותם היא מקבלת בשיטת הגידול המסורתית מהאדמה ומחומרי הדישון המוכרים.

למי מתאים לגדל מערכת הידרופונית?

אנשים שאוהבים את החיבור לטבע, הם נהנים עקוב אחרי עלים שגדלים ומתפתחים, ואחרי ירקות שבוקעים לאוויר העולם. אלו שירק שגדל אצלם בגינה מקבל מקום של כבוד, והטעם המיוחד שלו מענג אותם באמת. אנשים שרוצים להשקיע בקניית ציוד הידרופוני כדי ליהנות מירק טבעי וטרי במיוחד שגדל אצלם בגינה. אנשים כאלו יכולים למצוא את הביטוי האישי שלהם ואת הסיפוק העצום שממלא את הלב כאשר מגלים כי הצמח פורח ומלבלב, וכי כמות הירקות מרשימה.

איך עושים את זה?

כדי להצליח בגידול בשיטה זו, חשוב להשקיע וללמוד היטב את התחום. הצמחים צריכים לקבל את שלהם כדי לגדול כמו שצריך. השלב הראשון הוא היכרות עם מערכת הידרופונית. בשלב זה לומדים על הצמחים ועל היכולת של המערכת ההידרופונית לספק את הצרכים הללו. בשלב הבא רוכשים את המרכיבים של המערכת ומקימים את הגינה ההידרופונית בהתאם לכללים ולצרכים. אחרי זריעה, הנבטה והשקעה בצמחים קרב היום בו ניתן לראות את הירוק הטבעי והרענן הזה מתפשט, וגם ירקות טריים מוכנים לקטיף!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »