כיצד מבצעים שינוי להיתר בנייה?

כיצד מבצעים שינוי להיתר בנייה?

היתר בניה הוא תנאי מקדים לכל תהליך של בניה אותו מתכננים. היתר הבנייה מפרט מהי הבנייה שהתקבל עבורה ההיתר ומה בדיוק ניתן לבנות. ההיתר מתייחס גם למהות המבנה, למראה שלו וכמובן למטרת הבנייה. אך במקרים מסוימים נוצר צורך לבצע שינוי להיתר בניה. כלומר, תחילה התקבל היתר בנייה עבור בנייה מסוימת, ואילו לאחר מכן הוחלט כי הבנייה המדוברת אינה רצויה, וכעת עומדת על הפרק בנייה אחרת. בכזה שלב יהיה צורך לבצע שינוי של היתר הבנייה. כיוון שהיתר בנייה מאפשר לנו לבנות רק את מה שקיים בהיתר, ואין לנו אפשרות לבנות ככל העולה על דעתנו.

פנייה אל אדריכל מומחה

בכדי לבצע שינוי להיתר בנייה יהיה עלינו לפנות אל אדריכל מומחה בתחום הוצאת תכנית שינויים להיתר בנייה וביצוע שינויים להיתרים קיימים. חברה אדריכלית הינה חברה שמתמחה בהוצאת היתרים שונים עבור לקוחות, וזאת בהתנהלות מול הרשויות המקומיות. כאשר מדובר על שינוי היתר בנייה קיים תהיה הפעולה שונה, וזאת כי לא מדובר על אותה פרוצדורה שיש לעבור על מנת לקבל היתר בנייה. כאן מדובר על בחינת היתר הבנייה שכבר אושר, בדיקה בדבר ההיתר המבוקש, וניסיון לקבל אישור על השינוי.

היכרות עם הרשות והגורמים הפועלים

על מנת ששינוי היתר הבנייה יתבצע בצורה מוצלחת ויעילה ביותר חשוב מאוד כי משרד האדריכלים אליו אנו פונים יכיר היטב את הגורמים הפועלים במשרדים הרלוונטיים, וזאת כי בכל עיר ההתנהלות שונה ובכל משרד יש כללים משלו. ולכן צריך האדריכל שמטפל בהיתר שעומד לקראת שינוי להכיר את הפרוצדורות היטב, ולהבין מה מוטל עליו לעשות בדרכו לקבלת האישור לשינוי ההיתר. נחוצה כאן מקצועיות, הבנה וגם חתירה מתמדת להשגת המטרה הרצויה בצורה מדויקת אותם ניתן למצוא אצל חברת לבנות בשקט. כי לפעמים התהליך אינו קל, וצריך לפעול בכמה וכמה דרכים כדי להשיג את המטרה.

העלויות של שינוי היתר בנייה

כמובן שכדי לבצע שינוי היתר בנייה יהיה על הלקוח להשקיע סכום בלתי מבוטל. כמו כן ככל שהאתגר יהיה מורכב יותר וידרוש עמל והשקעה מרובים מצד האדריכל, כך דמי הטרחה עבורו יהיו גבוהים יותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »