למה ספריי לעובש הוא לא תמיד הפתרון הנכון

טיפול בעובש בקירות

ספריי לעובש מבטיח תוצאות מעולות במקרה של עובש. הספריי מרכיב חומרים שקוטלים את כל הרכיבים של הפטרייה והעובש. הפטרייה מתה, אין חיידקים. בנוסף ישנו חומר שמחטא את הקיר ומחזיר את המראה הטבעי שלו. 

אבל ספריי הוא לא תמיד הפתרון הנכון. לפעמים כמה שתשימו ספריי, לאחר תקופה קצרה או אפילו כמה ימים אחרי, תראו שהרטיבות חוזרת ואחר כך הפטרייה והעובש. 

למעשה, הטיפול בעובש בקירות בעזרת הספריי הוא קוסמטי ולא מטפל בשורש הבעיה. אמנם יש מקומות שהוא מהווה פתרון, אך בהחלט לא בכולן. 

רוצים לדעת מתי זה מתאים ומתי פחות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מתי ספריי לעובש מתאים ומתי פחות?

התפתחות של עובש נובעת בדרך כלל מתנאים אופטימליים שמאפשרים צמיחה של הפטרייה. בדיוק כמו פטריות אחרי הגשם, כאשר האדמה לחה, הדשא ירוק ורטוב, לפתע מופיעות הפטריות. איך זה קורה? הלחות בשילוב מזג האוויר מייצר את אותן פטריות וכך גם הפטריות שצומחות על הקיר בבית שלכם.

אחרי שיש מספיק לחות באזור בשילוב חמצן, מתחילה הפטרייה להיווצר ולאט לאט היא צומחת. היא תופסת עוד ועוד שטחים מהקיר ולמעשה מעלימה את הקיר הקודם שהיה לכם בבית. במקומו מגיע קיר חולה מלא בנקודות שחורות וירוקות.

במקרה שהלחות היא נקודתית, כלומר היא נובעת מחריץ קטן שאתם יכולים לסתום בקלות, ספריי נגד עובש יעשה את העבודה מעולה. כמובן חשוב לוודא שאתם קונים ספריי של חברה אמינה, אבל ברגע שסתמתם את הגישה ללחות והשפרצתם מהספריי, העובש יעלם ותקבלו את הקיר שלכם בחזרה. 

אבל כשמקור הרטיבות הוא בצנרת לקויה, בין אם מדובר בצנרת שלכם ובין אם מדובר בנזילה שקיימת אצל השכנים, ספריי לא יעזור ומיד העובש יחזור. 

בדקו על דרכים על איך לנקות עובש באמבטיה

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »