ביטוח תכולה – מתי זה כדאי?

תמונות לסלון

באופן כללי ביטוחים נועדו לתת לאדם את המרגוע מן המחשבה כי משהו לא טוב יכול לקרות ולדבר הזה יהיה כיסוי ביטוחי עם כסף שמתקבל לעזרה. ביטוחים קיימים עבור כל מיני סוגים של התרחשויות. יש ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים, ביטוח עבור מצבים סיעודיים וכן ביטוח עבור דירה. חלק חשוב מביטוח שנועדו עבור מבנים שבהם עובדים או חיים בני אדם נעשה עבור התכולה שנמצאת שם, וכאן זה חשוב להבין כי ביטוח תכולה הוא כזה שעליו חשוב להתעכב גם עבור בתים למגורים וגם עבור חללים שנועדו לעבודה.

 

תכולה של עסק

כל עסק מכיל דבר מה. יכול להיות שזה עסק שבו יש ציוד כמו מיחשוב יקר ערך ומקום שבו יש הרבה מאוד סחורה יקרה לא פחות מכך ואף יותר. עסק הוא המקום שבו מציעים שירותים או סחורה אך תמיד יש בו סוג של תכולה שנשמרת שם, וברגע בו מתחולל דבר מה בעסק הזה כמו, שריפה, זה חשוב מאוד כי למבנה הזה תהיה אחריות מבחינת הפוליסה שנרכשה. 

באופן הזה יש ביטוח עבור מפרט הדברים שנמצאים תחת עסק מסוים, ובשעת הצורך יהיה ניתן להפעיל את הפוליסה הזו מתוך ההבנה כי דברים מתרחשים, והם לא תמיד דברים שקורים לטובה.

 

תכולה של דירה

כל אדם שרוכש או שוכר דירה הוא כזה שמביא אליה כל מיני דברים. דירה מכילה בדרך כלל ציוד רב כמו ריהוט, מוצרי אלקטרוניקה ובגדים, וברגע בו מתחולל דבר מה בחלל הדירה, כזה שיוצר הרס רב, זה חשוב מאוד כי יהיה ביטוח רלבנטי שאיתו ניתן להתאושש מבחינה כספית ולרכוש את כל התכולה הזו מחדש אם לא להשיב את מה שכבר "הלך" ולא יחזור כבר. 

אף אחד לא ממש מצפה כי משהו רע יקרה לדירה שלו, אבל בחדשות רואים לא מעט מקרים שבהם דירה שלמה נהרסה על כך הרכוש שהיה בתוכה, ובזכות פוליסה שכוללת ביטוח התכולה שהייתה שם הדיירים יכולים להתאושש במהרה ולרכוש ציוד חדש. בשורה התחתונה, ביטוח תכולה מומלץ לכל מבנה שמכיל ציוד יקר.

כמה עולה ביטוח דירה? כל הפרטים בקישור הבא.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?