בדק בית – האם כל אחד צריך?

בדק בית

אחד התהליכים החשובים ביותר בכל מה שקשור לתכנון ובנייה של מבנה חדש, פרטי או עסקי, מגיע בסיומו של תהליך זה. מדובר על השלב בו שוכרים את שירותיהם של מומחים לבדק בית, אשר יבחנו את המבנה ויקבעו האם ניתן לאכלס אותו ולהשתמש בו. 

כידוע, כל מבנה, צריך לעבור תהליך של תכנון ועיצוב, תהליך של בנייה בהתאם לתוכניות השונות וכן בהתאם לאישורים ותקנות שונות. אם המבנה לא נבנה בצורה כזו, הרי שייתכן מאוד שלא יהיה ניתן לאכלס אותו, גם אם כן, עדיין ייתכן מאוד שהתהליך התבצע באופן לא מקצועי, לא מסודר, ועלול לייצר בעיות בעתיד. 

לכן, נכון לשכור את שירותיו של מומחה בדק בית, על מנת לוודא שהמבנה אכן נבנה על פי התוכנית המקורית שלו וכן בהתאם לדרישות ולתקנות כפי שהן כתובות בחוק. אותו מומחה בדק בית יבחן את המבנה בכל זווית אפשרית ובסופו של דבר, יגיש דוח מלא על הממצאים שלו ויקבע, האם יש לבצע תיקונים במבנה או לא. 

האם בכל מקרה צריך להיעזר במומחה בדק בית?

התשובה היא כן. בעיקרון, גם אם מדובר על דירה שקבלן אחראי על בנייתה וגם אם מדובר על מבנה מגורים פרטי, אזי שיש צורך לשכור את שירותיו של מומחה בדק בית או חברה כמו חברת הנדסה חדשה שיבחנו, האם המבנה אכן נבנה על פי התוכנית המקורית שלו, והאם הוא עומד בכל התקנים והדרישות. 

חשוב להבהיר, אפילו אם קבלן מקצועי, מומחה, מוסמך, טוען שהמבנה נבנה בדיוק על פי התוכנית ועל פי התקנים, עדיין יהיה נכון לבדוק זאת. הרי אחרי שמקבלים את המפתח ומאכלסים את המבנה, יהיה מאוד קשה לחזור לאחור, ולבצע את השיפורים הנדרשים כפי שצריך. 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אדריכלות במרכז
Blogging
maayan

אדריכלות במרכז

אתם עומדים בפני בניה של בית חדש באזור המרכז ומחפשים אחר אדריכל מקצועי? כל חיפוש קל ברחבי האינטרנט יניב לכם

קרא עוד »