למי ניתן לפנות עבור ליקויי בניה?

בית הוא ההשקעה היקרה ביותר לטווח ארוך שרוב האנשים יבצעו במהלך חייהם, ולכן חשוב לדעת מתי לנקוט בהליכים משפטיים בגין ליקויי בנייה. ליקויי בניה הם כל מצב פיזי המוריד מערכו של מבנה או מסכן את שלומם של יושביו, הנובעים מפגם בעיצוב, בביצוע או בחומרים ואינו נובעים מבלאי רגיל. מאחר ואתר בנייה טיפוסי כולל מספר עובדים ומשתמש בחומרים המסופקים על ידי ספקים רבים, ליקויי בניה אינם נדירים.

אם מספר בעיות אתם יכולים להתמודד לבד. במקרה הטוב ביותר, יצירת קשר עם הקבלן עשוי לגרום להם לתקן את הבעיה. אך בהתאם לאופיו של ליקוי בניה ולסיכונים הכרוכים בו, ייתכן שתזדקקו לייצוג משפטי של עו"ד ניר אביבי!

סוגי ליקויי בנייה נפוצים

בעל בית עלול להיתקל במספר של ליקויי בנייה בבית חדש. חלק מהליקויים מתגלים רק שנים רבות לאחר השלמת הבית, כמו בסיס לא יציב עקב דירוג לא נכון. ליקויי ביצוע נפוצים כוללים נזילת מים, מערכות חשמל או חימום לקויות וצמיחת עובש בקירות פנימיים.

ליקויי בניה נפוצים נוספים כוללים חלונות פגומים או סדוקים ובעיות עם קיר גבס פנימי או חומרים אחרים המשמשים באזורים לחים. קראו בהרחבה על תביעת ליקויי בניה!

פגמים יכולים גם לנבוע מתכנון לא תקין. ליקויי תכנון נגרמים בדרך כלל מהכשל של אדריכל בהפקת סט מדויק של תוכניות ומסמכי בנייה אחרים. דוגמה לליקוי עיצובי יכולה לכלול תקרה שלמרות היותה עשויה מחומרים מתאימים, אינה יכולה לשאת את משקל הרצפה שמעליה.

ליקויי בניה המהווים סיכון לבריאות

חלק מליקויי בנייה מהווים סכנה בריאותית. עובש רעיל, למשל, אינו נדיר ויכול להוות בעיה גדולה. עובש רעיל יכול להפריש חומרים שעלולים לגרום לבעיות נשימה חמורות, תסמינים דמויי שפעת, כאבי ראש ומחלות אחרות. עובש נוטה לפרוח בבתים עם אוורור לקוי. אך חשוב לציין כי לא כל סוגי עובש הנמצאים בבתים הם רעילים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »