מה חשוב לדעת לגבי היטל השבחה? כל הפרטים החשובים

רבים מבין רוכשי הדירות נתקלים בצורך לשלם מגוון רחב של תשלומים שונים למדינה כמו למשל מס רכישה או היטל השבחה. במאמר זה נספר לכם על היטל השבחה מהו היטל השבחה מתי צריך לשלם אותו מה משפיע על היטל ההשבחה. 

מהו היטל השבחה 

כל בעל נכס המעוניין לשבח את הנכס שלו באמצעות הגדלת הבנייה על הקרקע כמו למשל תוספת  בנייה או בנייה של קומה נוספת בבית, אך על ביצוע שינוי כזה בבית על בעל נכס או על החוכר נכס לתקופה של 25 שנה לשלם מס שהוא חובה במקרים אלו הנקרא מס השבחה. במקרה שלא משלמים על השינויים הללו חשופים לתביעת הפקעות קרקע.

תשלום מס ההשבחה המטרה שלו היא כיבוי של הוועד המקומית לתכנון ופיתוח היא עוסקת ברכישה של נכשים לצורך שימוש של הציבור הכללי. בכל שנה הרשות המקומית משתמשת בכספים אלו למען הציבור. 

מתי משלמים היטל השבחה 

המשלם את היטל ההשבחה זהו מי שהיה בעל הזכויות בנכס בזמן  ההשבחה במילים אחרות ההיטל משולם בזמן מכירת הנכס. בעת תחילה בפועל של זכויות ההשבחה או כאשר בע קבלה היתר הבנייה או השימוש חשוב להבין כי חישוב מועד ההשבחה שווי ההשבחה מתבצע על ידי היום שבו אושרה התוכנית המשביחה היטל ההשבחה חל על תוכניות החל מ 1 ביולי 1957 .

מי צריך לשלם היטל השבחה 

בעלי דירות גן בתים צמודי קרקע או דירות גג השבחה נובעת מאישור בנייה של הגג על המרפסת אפשרות לתוספת קומה הוספת מרפסות  לכל הבניין השבחה כתוצאה מאישור לשימוש של דירת מגורים כמשרד 

השבחת קרקע 

השבחת קרקע היא במידה שקרקע חקלאית יועדה לבניין מגורים 

הקובע את היטל ההשבחה הינו משרד שמאות מקרקעין הנשלח מטעם הרשות המקומית, בדקו אודות מחיר שמאי מקרקעין.