משכנתא לכל מטרה – אילו מטרות?

משכנתא לכל מטרה

יש ביטויים פיננסיים שעשויים לבלבל את מי ששומע אותם בפעם הראשונה, ולחשוב כי מדובר בדבר אחר לגמרי. כך בדיוק המצב במרבית המקרים כאשר שומעים לראשונה את המושג משכנתא לכל מטרה – ומיד חושבים על הלוואה בתנאי מימון הדומים למשכנתא (ולרוב גם בסדרי גודל שדומים לה) לכל מטרה שאינה בהכרח דירה. אך האמת היא שההסדר משכנתא לכל מטרה הוא אחר לחלוטין, והוא בראש ובראשנה מיועד למי שכבר יש בבעלותו דירה (או שהוא מחזיר מדי חודש כספים עבור משכנתא קיימת). מבולבלים? תנו לנו לעשות לכם סדר בדברים.

איך עובדת משכנתא לכל מטרה?

בסיסה של משכנתא לכל מטרה הוא פשוט: אם ברשותכם דירה – באופן מלא או שאתם עדיין מחזירים עבורה את המשכנתא – ואתם זקוקים למימון נוסף לשם הוצאה גדולה אחרת אך אין ברשותכם מקור מימון נוסף אליו, תוכלו לעשות זאת באמצעות שיעבוד הנכס הקיים ברשותכם, מידע נוסף תוכלו לקבל בתשואות ייעוץ משכנתאות. למה הכוונה? במידה ולא תצליחו לעמוד בהחזרי ההלוואה, תיאלצו לוותר על עד 50% מגובה הדירה שברשותכם, בתרחיש הכי גרוע. במילים אחרות, שעבוד הדירה לצורך החזר ההלוואה מהווה תנאי נוח ויעיל למי שזקוק לכך, אולם חשוב לקחת בחשבון כי הוא אינו מאפשר גובה הלוואה בסך כל הדירה כולה, אלא עד מחצית משוויה בסך הכל. 

האם ההלוואה באמת ניתנת לכל מטרה?

עד לאחרונה היה מקובל להעניק את ההלוואה באופן לא בררני, והבנקים היו מאשרים את ההלוואה כמעט באופן מיידי. אולם בשנים האחרונות חלו שינויים בתחום, וכיום ישנם תנאים מסוימים המאפשרים את מתן ההלוואה, כאשר אלה הן המטרות העיקריות שבהן הבנק יאשר את ההלוואה: רכישת רכב או דירה נוספת, שיפוץ בבית, החזר או איחוד חובות, ובמקרים אחרים סיוע ברכישת דירה עבור הילדים או הון ראשוני לצורך הקמת עסק. ישנם מקרים נוספים שבהם יינתן אישור להלוואה, הקליקו למידע, בהתאם למצב ולתנאי הבנק. ככלל, מדובר בהלוואה משתלמת במיוחד כיוון שתנאיה נוחים מאד, ולכן זהו מסלול בטוח יחסית ומאד מומלץ עבור מי שזקוק לכך.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »