למי מגישים תכנית שינויים להיתר בנייה

כמדינת חוק גם בתחום התכנון והבניה נקבעו כללים המגדירים את הזכויות והחובות של האדם או הגוף שמעוניין להקים מבנה. כללים אלו מעוגנים בחוק התכנון והבניה ובאים להסדיר היתרי בניה כחוק.  היתר בניה משמעו קבלת רישיון למבנה. עם חלוף הזמן ולאחר שקיבלתם היתר, באם תחליטו לבצע שינויים במבנה תדרשו לעבור שוב תהליך דומה ולהוציא תכנית שינויים להיתר בניה – למי מגישים את התוכנית ואיך זה עובד במאמר שלפניכם.

 

מהי תוכנית שינויים להיתר בניה

קורה לא פעם שרכשנו דירה מקבלן או שטח עליו בנינו את ביתנו והחלטנו לבצע בו שינויים. אלו יכולים להיות שינויים בטיחותיים שנדרשים עקב שחיקה ובלאי, שינויים להרחבת המבנה או לעיצוב פנים הבית. האמור מתייחס הן לשינויים בבית פרטי והן לשינויים במבנים ציבורים, בבניני קומות ובעצם בכל מבנה. במקרים כאמור יש להכין תוכנית מסודרת וברורה המפרטת את השינויים אשר אתם מעוניינים לבצע במבנה.

 

מי מטפל בתוכנית שינויים להיתר בניה

את התוכנית יש להגיש לאגף התכנון והבניה ברשות בה קיים המבנה. התוכנית תיבדק על-ידי אנשי המקצוע באגף ותועבר לוועדה לתכנון ובניה. בוועדה תתקבל ההחלטה האם להתיר לכם את השינויים או לדחות אותם.

אנשים שמכינים את התוכנית באופן עצמאי וללא כל ניסיון עלולים להיתקל בהתנגדויות הוועדה ובבקשות חוזרות לתיקון התוכנית בהתאם לדרישות הועדה. דבר זה גורם לא פעם להתשה מיותרת ולהוצאת כספים על אגרות.

על מנת להימנע מבזבוז זמן, אנרגיה וכסף מומלץ לפנות לאדריכל שיסייע לכם בהכנת תוכנית שינויים העומדת בדרישות ובקריטריונים של הוועדה. יתרה מכך, בשל ניסיונו של האדריכל הוא ידע לצפות מראש את התנגדויות הוועדה וייתן מענה חלופי שיספק גם אתכם וגם את הוועדה.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר שלנו – https://www.lb-arc.co.il/.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »