מתי נצטרך לפנות לביקורת מבנים?

מתי נצטרך לפנות לביקורת מבנים?

ביקורת מבנים היא שירות שניתן על ידי מומחים בתחום הספציפי הזה. מדובר במומחים שיש להם תעודות והסמכות לבצע בדיקות ובחינות של מבנים מסוגים שונים, בעיקר למען מטרות מסוימות, החל מבדיקת נכס לשם מכירה עד לביקורת מבנה ישן שנועד לשיפוץ. 

מי שמבצע ביקורת מבנים הם מהנדסים שיש להם רישום בפנקס המהנדסים אשר למדו הנדסת בניין כמו גם קורסים שונים שמסמיכים אותם לבצע בדיקות איכות של מבנים תוך כתיבת חוות דעת של מומחים בתחום. רבים מהם מנהלי עבודה וחברים באיגוד המהנדסים הישראלי. 

אבל מתי נצטרך לפנות לביקורת מבנים שתינתן על ידי מומחים?

יש לא מעט סיטואציות בהן נצטרך איש מקצוע שעוסק בתחום, כמו למשל:

בדיקות שיפוץ – במקרים שנעשה שיפוץ במבנה או שצריך לבצע כזה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בבדיקת שיפוץ.

בדק בית יד שנייה – גם לפני רכישת נכס יש שנייה חשוב לבצע את הבדיקות החשובות שיספקו מידע אודות המבנה. המומחים יבצעו בדק בית לדירה חדשה מקבלן

ביקורת מבנים של רכוש משותף – לעיתים יש צורך לבצע בדיקות כאלה ברכוש משותף כמו בבית דירות או מבנה עסקי. 

בדיקת שלד וקונסטרוקציה – יש מקרים בהם דרושה בדיקת שלד וקונסטרוקציה שמבצע מומחה בתחום. חשוב לדעת כי בדיקות כאלה הן הרות גורל ולא כדאי לוותר עליהן שכן מדובר בבדיקות שמבצעים בתהליכים שקשורים לעסקאות נדלן או לנושא נכסים, נדלן וקרקעות. לכן חשוב לחפש מומחי בביקורת מבנים ולבחור את איש המקצוע המיומן ביותר לביצוע המשימה תוך הגשת דוח מפורט ומקצועי שיעזור לכם להסיק את המסכנות הנכונות. בהצלחה!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »