מתי נדרש לבצע עבודות איטום בסנפלינג?

מתי נדרש לבצע עבודות איטום בסנפלינג?

בהקשרים מקצועיים, נהוג לחשוב על סנפלינג כשהוא משמש לצורך אחד בלבד, אולי בשל הדימוי הפופולרי שניתן לו בסרטים ובתכניות הטלוויזיה, והוא ניקוי חלונות בגובה. אולם האמת היא שישנן עוד עבודות רבות ומגוונות שניתן (וברוב המקרים אף הכרחי) לבצע בגובה באמצעות חבלי סנפלינג, בהם בין היתר עבודות איטום כפי שניתן לראות כאן. בעוד שנהוג לא פעם לחשוב על איטום בהקשרים של קומות קרקע ומרתפים דוקא – אם בשל הקרבה לתשתיות הבית הנמוכות, למערכות הניקוז או לקרקע הרטובה בחורף, הרי שישנן שלל עבודות איטום חיוניות שיש לקיים למעשה גם בגובה. אז מהם בדיוק המקרים הללו? במאמר זה נסביר מתי ואיך מתקיימות עבודות איטום בסנפלינג.

אילו פעולות איטום מחייבות עבודה בגובה?

עבודות האיטם בגובה למעשה נחלקות לשני סוגים – אלה המחייבות גישה באמצעות חבלי סנפלינג, ואלה שאינן מצריכות גישה בסנפלינג בהכרח, ומאפשרות למעשה גישה באמצעים אחרים. בפעולות האיטום מהסוג הראשון נמנים גגות בתים ובניינים שבהם משטחים העלולים לצבור מים בעקבות פגמים מקומיים שנוצרו במהלך הזמן, כמו גם תקלות שנוצרו בניקוז בגובה, וגם תכנון לקוי של הבנין הגורם להצטברות של מים באזורים לא רצויים. הפינות הללו הרבה פעמים יהיו קשות לגישה, ולכן יצריכו עבודות איטום בסנפלינג בלבד כמו במקרה של איטום קיר חיצוני.

מתי עוד ניתן לבצע עבודות איטום בסנפלינג?

המקרים האחרים המצריכים עבודה בגובה אינם מחייבים גישה באמצעות חבלי סנפלינג בהכרח, אולם הבחירה בגישה זו תהיה הפופולרית יותר בדרך כלל. מדובר למעשה בכל עבודות האיטום המאפשרות גישה גם באמצעות פיגומים: איטום גגות, חלונות וקירות חיצוניים – אולם הבחירה לטפל בהן באמצעות עבודות איטום בסנפלינג תהיה המועדפת יותר לעומת הצבת הפיגומים, בעיקר משיקולים כלכליים – אך גם מסיבות נוספות (בטיחות הולכי הרגל, גישה מוגבלת להצבת הפיגומים, שמירה על פרטיות וכו'. כך למעשה, חבלי הסנפלינג נמצאים מתאימים לטיפול במגוון רחב מאד של בעיות, ובמרבית המקרים יהיה מדובר בפתרון הזול, הנוח והיעיל ביותר. כדי לעשות זאת נכון, חשוב לעבוד עם חברה מקצועית העובדת תחת תנאי בטיחות קפדניים, ועם מוניטין מוכח של עבודות איטום שאינן דורשות טיפול מחדש לאורך שנים רבות לאחר מכן.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »