מתי ואיך עושים זיפות גגות?

1942872-min

כל גג צריך לעבור תהליך זיפות בשלב מסוים. זה נדרש על מנת שיהיה ניתן ליהנות מאיטום גגות ובידוד מושלם, כזה שימנע אפשרות של חדירת חום או קור אל תוך המבנה וכן ימנע חדירת מי גשמים בחורף.

כאשר מבצעים תהליך בנייה, אז דואגים לאטום את המבנה היטב, על מנת שיהיה ניתן לחיות במקום בצורה סדירה וליהנות משגרת חיים טובה ואיכותית. יחד עם זאת, עם הזמן, חומרי האיטום עלולים להתיישן ולהיהרס. במקרה כזה, אין ברירה אלא לבצע תהליך של תיקון והתחדשות. לשם כך פונים אל גורמים מקצועיים שמתמחים בביצוע זיפות גגות.

תהליך של זיפות מתבצע בדרך כלל, לפני תחילת הקיץ או החורף. זאת על מנת לא להגיע אל מהלך העונה, כאשר הגג איננו אטום. כאמור, נהוג לבצע את התהליך בין אם מתברר שחומרי האיטום אינם חזקים יותר, אך יש צורך לבצע את התהליך גם בשלבים ספציפיים, למשל, במבנים ישנים הרבה פעמים נהוג לבצע את התהליך אחת לשנה או שנתיים.

 

כיצד מבצעים את התהליך

תחילה יש לנקות את הגג היטב, יש לשטוף אותו ולדאוג שהוא חלק, ישר, על מנת שיהיה ניתן לזפת אותו בצורה נכונה. לאחר מכן, יש לבצע את האיטום עצמו, כלומר יש לזפת את הגג. בשלב זה מורחים את הזפת באופן מקצועי, יסודי, באופן שווה לאורך כל הגג. זאת על מנת להבטיח שלא תהיה שום בעיה ולא ייגרם שום נזק במקרה ויירד גשם.

השלב האחרון, הוא סיוד הגג. המטרה היא למנוע מצב שהחום בקיץ יגרום לסדקים, מה שעלול להביא לפגיעה קשה מאוד בעבודת הזיפות. יש לבצע את הסיוד באופן מקצועי ויסודי. יש מקרים שרצוי אפילו לסייד את הגג בלי קשר לתהליך הזיפות עצמו.

 

למידע נוסף – זיפות גגות באתר אוטמים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?