גלגלים לריהוט – אילו גלגלים הכי עמידים?

בבחירת גלגלים לריהוט, חשוב למצוא את הגלגלים המתאימים לרהיט לו הם יחוברו. גלגלים לא תקינים יכולים להקשות על העברת רהיטים אם בכלל. אם הגלגלים אינם מספיק יציבים, הם לא יוכלו לתמוך במשקל הרהיטים ולגרום להם לשברים וסדקים בזמן קצר.

גלגלים לריהוט – אילו גלגלים הכי עמידים? |

סוג הרצפה:

סוג הרצפה שתשמש את כר הריהוט שלכם, משנה את ההבדל באיזה סוג גלגלים עליכם לבחור ושיתאימו יותר למנשא רהיטים. אם הרצפה עשויה עץ, אריחים או גרניט, תצטרכו לבחור לריצפה זו את סוג הגלגלים המתאים ביותר.

גלגלים העשויים מחומרים קשים יותר כמו פוליולפין וניילון, יכולים לגרד ריצוף העץ ולסדוק אריחים בבית. חומרי גלגלים רכים יותר כמו אורתן וגומי, מציעים גרירה טובה יותר והם הרבה יותר שקטים ולא יפגעו ברצפה שלכם.

גלגלי רהיטים לרצפה רכה |

אם הרצפה בבית שלכם רכה, יש צורך בגלגלי רהיטים קשים יותר, כדי שתוכלו להעביר את הרהיטים ממקום אחד למקום אחר בחופשיות וללא התנגדות בחיכוך הגלגלים ברצפה. 

אם על הרצפה שלכם מונח שטיח, יש צורך בגלגלים גדולים יותר כשמדובר בשטיחים כדי שיוכלו להתגלגל עליהם ללא עצירות. הגלגלים הגדולים מאפשרים לשמור על מתיחה נאותה בזמן הוזזת רהיט עליהם.

משקל הרהיטים |

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא כמה כובד יש לרהיטים לפני שאתם מתקינים להם גלגלים. גלגלים לרהיטים קיימים בסגנונות שונים: קלים, בינוניים וכבדים. 

בעוד שהגלגל הממוצע עשוי להחזיק רק משקל של עד 145 קילו, הגלגלים הכבדים יכולים להחזיק משקל של משאיות שלמות ואף נגררים להובלה. בדקו נתונים אלה לפני שאתם מבצעים רכישה של גלגלים לרהיטים שלכם כדי שיהיו תואמים לרהיטים.

קראו על: כספות לבית