מה יותר מתאים לשימוש ביתי טיח גבס או טיח רגיל?

בענף הבנייה נעשים כל העת שימושים בחומרי בנייה שונים ליצירת מבנה עמיד וחזק. בין חומרי הבנייה הללו ניתן למצוא גם את הטיח וטיח הגבס המשמשים לצרכי בנייה.

 

מהו טיח גבס?

טיח גבס הוא חומר המורכב מגבס וטיח. הוא משמש לחיבור בין חומרי גבס וגבס ליצירת תערובת בטון. את המלט מערבבים עם הגבס ולאחר מכן מרססים על פני המצע, שעוביו צריך להיות לפחות 6 ס"מ. השימוש הראשון בטיח גבס היה בענף הבנייה, שם שימש לייצור קירות ותקרות. כיום הוא משמש גם כחומר מילוי בגבס.

טיח הגבס משמש לרוב עבור כיסוי קירות מבנים, והוא ידוע גם בשם לוח גבס המספק הגנה ובידוד מחומרי בניין אחרים, או גם כציפוי אנטי קורוזיבי ואנטי סטטי.

 

מהו טיח רגיל?

הטיח הוא סוג של חומר זול ועמיד המשמש לכיסוי קירות ותקרות של מבנים. הטיח פותח לראשונה בימי הביניים כתחליף לעץ, אך רק במאה ה-19 נעשה בו שימוש נרחב כחומר בנייה. טיח גבס הוא חומר עבה, אפור-לבן המשמש למעשה כבסיס לטיח הרגיל, וכן גם לצורך מילוי פערים בקירות ובתקרות.

טיח רגיל הוא החומר הבסיסי המשמש להכנת קיר, והוא עשוי משילוב של חימר, חול ומים המעניקים לקירות המבנה הגנה איכותית מפני נזקים שונים. יש לו צמיגות גבוהה המאפשרת לו לזרום בקלות כאשר הוא נשפך לתוך סדקים או חללים בבניינים או מבנים אחרים. ניתן לצקת טיח לתוך הסדקים או החללים בין הקירות או התקרות אך יש לערבב אותו במים לפני היישום שכן הוא יתייבש אם יישאר יבש זמן רב מדי.

 

איזה סוג טיח מתאים יותר לשימוש ביתי?

ניתן להשתמש בטיח גבס בפני עצמו אך דורש ציוד מיוחד למטרה זו כמו למשל, מכונות גבס שמערבבות את הטיח עם חול ומלט. הטיח הרגיל הוא חומר המשמש לקיבוע, חיזוק והגנה על המבנה. הוא יכול להיות מתאים ליישום על חומרים שונים כולל בטון, פלדה, עץ ופלסטיק.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר – https://azmarketing.co.il/.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

גורקן – יזמות נדלן

נדל"ן הוא נושא פופולרי מאוד. לא מדובר רק בנדל"ן אלא גם באנשים שעוסקים בו. אנחנו צריכים להיות מודעים לעובדה שיש הרבה אנשים שלא יודעים איך

קרא עוד »

כל השימושים למקפיא אמבטיה

בעוד שעלות המזון עולה כל הזמן, עלות האחסון יורדת. המשמעות היא שניתן להשתמש במקפיא גדול לאחסון מזון לפרקי זמן ארוכים יותר. מקפיא אמבטיה משמש לאחסון

קרא עוד »