מהן מכונות קיטור סטימר?

בגלל הזמן המוגבל שעומד לרשותנו, אנו נאלצים לעשות דברים שבדרך כלל היינו עושים ביד. לדוגמה, כאשר אתה מחכה לרכבת או לאוטובוס, אתה צריך לבדוק את לוח הזמנים ולהזמין כרטיס. זוהי דוגמה לאופן שבו הטכנולוגיה יכולה לעזור לנו בחיי היומיום שלנו. כך מנוע קיטור מאפשר לנו להמיר את התנועה של נוזל לאנרגיה מכנית.

הוא מורכב ממנוע ודוד, המחוברים בצינורות. המנועים מופעלים על ידי קיטור המופק מהדוד. האנרגיה המופקת משמשת לסובב את הגלגלים ולגרום למכונה לנוע. מכונות קיטור משמשות לבישול וגם לצרכי ניקיון. הם ידועים גם כמחלצי מים חמים. האדים מופקים מדוד ולאחר מכן מוזגים לתוך מיכל להפקת מים חמים. מנועי קיטור הם אחת ההמצאות החשובות של המאה ה-19. מנועי קיטור שימשו בתעשיות רבות והם נמצאים בשימוש גם היום, כך שניתן למצוא גם מכונות קיטור סטימר המשמשות לניקוי יעיל של רצפות.

מכונת קיטור היא מכשיר המחמם מים במיכל ולאחר מכן מעביר אותם לצלחת חמה. המים מחוממים על ידי הפלטה המחוברת למנוע חשמלי. מחולל קיטור מחמם את המים, מה שהופך את המנוע. מחולל הקיטור עובר לאחר מכן דרך צינור המחובר למדחס אוויר. מדחס אוויר זה משתמש באוויר דחוס כדי להפעיל לחץ על מחולל הקיטור, אשר שולח אותו דרך צינור נוסף המחובר לשקע חשמל.

לשם מה משתמשים בהם?

מנועי קיטור הם סוג של מכונות המונעות בקיטור המשמשות להנעת ספינות ורכבות רכבת. מנועי קיטור נמצאים בשימוש נרחב בספינות, אך הם נמצאים גם בקטרים, משאבות ומכונות אחרות. הם היו בשימוש במשך שנים רבות ביבשה. מנועי קיטור שימשו להעברת חומרים כבדים כמו פחם ועפרות ממכרות לערים או מהערים למכרות.

מנועים אלו שימשו זמן רב עד שהפכו מיושנים. אז אנשים התחילו להשתמש בתחנות כוח חשמליות במקום במנועי קיטור. כיום, מנועי הקיטור נמצאים גם במכונות תעשייתיות קטנות לצורך ניקוי בלחץ של מגוון משטחים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

גורקן – יזמות נדלן

נדל"ן הוא נושא פופולרי מאוד. לא מדובר רק בנדל"ן אלא גם באנשים שעוסקים בו. אנחנו צריכים להיות מודעים לעובדה שיש הרבה אנשים שלא יודעים איך

קרא עוד »

כל השימושים למקפיא אמבטיה

בעוד שעלות המזון עולה כל הזמן, עלות האחסון יורדת. המשמעות היא שניתן להשתמש במקפיא גדול לאחסון מזון לפרקי זמן ארוכים יותר. מקפיא אמבטיה משמש לאחסון

קרא עוד »