תמ"38 ברמת גן – יש התקדמות?

תמא 38 ברמת גן

רמת גן נמצאת בגוש דן וכוללת אזורי בילוי ותעסוקה נרחבים. אוכלוסייתה נאמדת בכ-150 אלף נפש ויש בה בתים ישנים רבים ואזורים אשר מתאימים לתוכניות התחדשות עירונית, ואכן רמת גן ידועה בכך שתוכניות רבות מסוג זה בוצעו בה בשנים האחרונות. העיר מתאימה לפרויקטים של בנייה והריסה וגם של חיזוק ותוספת קומות לבניין. ביצוע התוכניות מאפשר לבעלי הדירות ליהנות מנכסים משודרגים בשווי אשר עולה בהרבה על שוויו של הנכס הקודם וכן נונת לחברה הקבלנית אפשרות למכור דירות נוספות וליהנות מרווחים גדולים. בדרך כלל מדובר בבניית דירות גדולות של 4-5 חדרים המיועדות למשפחות עם ילדים באזורים מהמבוקשים בגוש דן.

תחילת הביצוע של תוכנית תמ"א 38 ברמת גן תלויה בראש ובראשונה ברצונם של בעלי הדירות. שום חברה לא מגיעה עם הצעות משלה בטרם יש סימנים על נכונות מצד בעלי הדירות. לא תמיד יש אינטרסים משותפים לשני הצדדים ולכן ביצוע תוכנית תמ"א 38 חייב להיעשות בהסכמה. יש הבדל בין רוב של 67% שנדרש לצורך חיזוק ותוספת קומות לרוב של 80% לפינוי-בינוי. החיזוק והתוספת אינם מחייבים את הדיירים להתפנות ולעומת זאת כמובן שיש צורך למצוא דיור חלופי לדיירי הבניין בזמן של פינוי ובינוי. האחריות למימון הדיור החלופי מוטלת על החברה הקבלנית והדיור חייב להיות לפי החוק ברמה נאותה לשביעות רצונם של שני הצדדים.

בפרויקט תמ"א 38 מעורבים סכומי עתק של כסף, ולכן חשוב להתקשר אך ורק עם חברות קבלניות שיש להן רקורד מוכח בביצוע פרויקטים מסוג זה (כולל שלב האכלוס כמובן) וזאת כדי למנוע מצב שבו החברה פושטת רגל ואתם נשארים בלי דירה ועם הליכים משפטיים סבוכים שסיומם אינו נראה באופק. אחרי שרוב בעלי הדירות הביעו עניין בביצוע התוכנית, יש למנות נציגות נבחרת שלהם ולנהל משא ומתן תוך בחינת כל ההצעות והבאתן לאישור בעלי הדירות. כדי לבחור חברה קבלנית כדאי להשוות בין כמה הצעות ולקבוע פגישות עם נציגים. רק לאחר החתמת הדיירים אפשר לצאת לדרך ולפנות בבקשת היתרי בנייה לוועדה המקומית ולאחר מכן הנושא יעבור למחוזית לצורך אישור.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?