טאבון

אם בעקבות טיולכם האחרון לאיטליה אינכם יכולים לשכוח את הפיצה החלומית שאכלתם באחת מהמסעדות השכונתיות במקום, אתן מוכרחים לשחזר את הטעם הבלתי נשכח בעזרת טאבון ביתי איכותי. הטאבון הינו סוג של תנור קדום שבעבר נהגו להבעיר בו אש לצורך חימום ומאכל.

הטאבונים המודרניים של היום זהים למקורות הישנים, כך שניתן להכין באמצעותם מזון ובעיקר מאפים בעזרת אש גלויה. הייחודיות של תנורי הטאבון היא במבנה המעוגל שלהם, כך שהתנור מפזר את החום בגבוה בצורה אחידה ושומר עליו למשך זמן. 

טאבון חזות למטבח

טאבונים לשימוש ביתי

ניתן לראות במסעדות שונות ברחבי הארץ טאבונים גדולים ומרשימים המשמשים את הטבחים להכנת מאפים ומנות ייחודיות, כך שהתפריט וגם תהליכי העבודה הרבה יותר יעילים לכולם. כדאי לדעת ניתן למצוא תנורי טאבון גם לשימוש ביתי, ביניהם ישנם כמה סוגים עיקריים:

  • טאבון עץ – טאבונים מסוג זה מחוממים בעזרת עץ, כך שהחום בתנורים מסוג זה יכול להישמר למשך זמן רב יותר. העץ הטבעי יכול לשדרג בקלות כל סוג מזון שמוכן בטאבון עץ, כיוון שהוא מקבל טעם ייחודי ומעושן.
  • טאבון גז – טאבון זה מופעל על ידי גז, ולכן מאפשר שליטה מדויקת יותר בטמפרטורה הנמצאת בתוכו. מושלם לאלו האוהבים את הבישול בטאבון ללא התעסקות יתרה בתחזוקתו במהלך החימום.
  • טאבון אבן – טאבוני אבן עשויים מאבני שמוט טבעיים העמידים בפני חום קיצוני. סוג אבן זה מיועד להכנת מאפים טעימים ואיכותיים, הודות ליכולתו להתחמם לחום גבוה וכך להעניק מעטפת קריספית לכל בצק הנאפה עליו.
  • טאבון חשמלי – הטאבון החשמלי מופעל בעזרת חשמל, ולכן מתאים לשימוש בתוך או מחוץ לבית. כדי ליהנות ממזון טעים במיוחד, מומלץ להעדיף טאבון חשמלי העשוי ממשטח אבני שמוט.

מבחר טאבונים לכל בית וחצר

בחברת חזות למטבח קיים מבחר הטאבונים הגדול במדינה. חברת חזות הינה וותיקה ומנוסה בתחום הטאבונים מעל 20 שנה. כדי לבחור את הטאבון הטוב ביותר לביתכם, מומלץ להתייעץ עם הנציגים המקצועיים של החברה, שישמחו להעניק לכם הדרכה מתאימה לרכישה גם דרך האתר.