כמה דברים שאתם חייבים לדעת על ארונות קודש

1896281-min

ארון קודש זהו המקום הבולט ביותר כמעט בכל בית כנסת. הסיבה היא משום שביהדות לספר התורה יש חשיבות מיוחדת וארון הקודש נחשב למקום הקדוש ביותר בכל בית הכנסת.

לרוב, ארון הקודש יהיה ממוקם בחזית בית הכנסת במקום גבוה יותר וכדי להגיע אליו יש צורך לעלות בכמה מדרגות. זהו גם הפריט המושקע ביותר בבית הכנסת מבחינת העיצוב והמחיר שלו.

ישנם ארונות קודש שהושקעו בהן מאות אלפי שקלים כדי לעצב אותן כראוי, זהו עולם עשיר ומרתק של עיצובים, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על ארונות קודש, לפני שאתם בוחרים אחד לבית הכנסת שלכם.

 

דברים שחובה לדעת על ארונות קודש:

עיקר ההשקעה בארון הקודש מתחלקת לשני חלקים. החלק הראשון הוא הכספת. ספרי התורה שנמצאים בתוך ארון הקודש יכולים להגיע לסכומים של מעל 100 אלף שקל ולכן, אם למשל יש בית כנסת עם 5 או עשרה ספרי תורה זה מגיע לסכום של מעל מיליון שקל ולכן חובה שאלו יהיו בכספת

כספות בגדלים כאלו עולות לא מעט כסף וככל שהכספת יותר גדולה ומותאמת אישית לספרי תורה המחיר שלה יהיה גבוה יותר, אולם על החלק הזה אי אפשר לוותר.

לא ניתן להשאיר את ספר התורה ללא הגנה מפני גנבים מה גם שהפושעים בארץ אוהבים לגנוב תשמישי קדושה בגלל שבתי כנסיות פתוחים רוב היום והגישה לשם יותר קלה מאשר בית.

החלק השני הוא עניין העיצוב. כל בית כנסת ילך על סגנון עיצוב שונה על פי העדה או המנהג. למשל, בית כנסת מזרחי יעצב את ארון הקודש בסגנון מזרחי. בתי כנסת חדשים שמאכלסים ציבור יותר מודרני יכולים להיות מעוצבים בקווים נקיים כולל ארון קודש מינימליסטי ששקוע בקיר החזית ופחות בולט החוצה.

 

מוזמנים ליצור קשר עם רהיטי לביא.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?