מכירת דירות בתל אביב – מה חשוב לדעת?

מכירת דירות בתל אביב – מה חשוב לדעת?

אם יש לכם נכס בתל אביב ואתם רוצים למכור אותו יש כמה דברים שאתם רוצים לדעת ולבדוק לפני. ראשית בכל הנוגע לתמחור הנכס – חשוב לבצע בדיקות שונות שיעזרו לכם להעריך את המחיר הטוב ביותר לנכס שלכם. כדאי לבדוק היטב מהן העלויות הנלוות למכירת הנכס (שימוש בעו"ד, בדיקות מהימנות על הלקוח, אגרות ועמלות שונות להעברת בעלות, מיסים שצריך לשלם) ועוד. כדאי לקרוא על כל הפרטים בנוגע לנושא מכירת דירות בתל אביב באתר הומלי.

כמה הנכס שלי שווה?

המחיר לנכס הוא אחד הדברים שישפיעו הכי הרבה על המהירות שבה תמכרו את הנכס וכמובן על הרווח הסופי שלכם. המחיר צריך להיות שווי מוערך של הדירה בהתאם לפרמטרים שונים כמו האזור שבו היא נמצאת, הגודל שלה, כמות החדרים בה, קומה במבנה (או בית קרקע) ועוד. ניתן להזמין שמאי מקרקעין שיעריך את שווי הנכס או פשוט לנסות לבצע השוואות מחירים בעצמכם על ידי בדיקת ערך הנכס של דירות הנמכרות באזור. 

האם האזור מיועד לפיתוח כלשהו שיעלה את ערך הנכס?

חשוב לבצע בדיקות שונות גם על האזור שבו אתם מוכרים את הדירה. לדוגמה: מכירת דירות בתל אביב באזור צפון תל אביב לרוב יהיה אטרקטיבי יותר לקהל מאשר לקנות דירה בדרום תל אביב. מצד שני יש אזורים בדרום תל אביב שמתפתחים במהירות והאוכלוסייה בהם משתנה בהתאם. כאשר קניון חדש נפתח באזור של הדירה, תחנת רכבת, בית חולים או כל נכס שכזה באזור הדירה – הוא יכול להעלות את ערך הנכס. לכן אם מיועד לקום נכס שכזה בסביבה מוטב שלא למכור עדיין את הדירה ולחכות להעלאת הערך שלה. או לנסות לכלול את זה בשווי המכירה.

היכן כדאי לפרסם?

מכירת דירות בתל אביב ניתן לפרסם באתרים שונים של לוחות נדל"ן. אתרים אלה עובדים לרוב מול חברות תיווך אולם חלק מהם מקבלים גם פרסומים של אנשים פרטיים. לוחות נדל"ן יהיו מרכז למשקיעים ואנשים שמחפשים דירות למכירה לצרכי מגורים או השקעה, וזהו קהל היעד שאתם רוצים לפרסם עבורו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?