איטום גגות – למה דווקא בקיץ?

איטום גגות bitumany

בכל מבנה חייבים להקפיד ולהזמין אחת לתקופה את אנשי המקצוע כדי שיבצעו איטום איכותי של גג הבניין, כדי שלא תיוצר תופעה שיצטברו שלוליות על הגג והמים יחלחלו לדירות בקומות העליונות.

איטום גגות בקיץ 

ההעדפה לביצוע פעולות איטום בקיץ נובעת מכמה סיבות:

  • רוב וועדי הבתים וחברות הניהול מזמינות את העבודות הללו לקראת בוא החורף. לכן נוצר לאנשי המקצוע העוסקים באיטום עומס רב והם גובים מחירים גבוהים יותר. לכן עדיך לבצע זאת בקיץ במחיר נמוך ובזמינות נוחה יותר של הקבלנים הללו.

  • זמן ההתייבשות של החומרים בקץ הוא מהיר יותר עקב החום וכך העבודה הכוללת, מסתיימת מהר יותר.

שיטות האיטום של הגגות 

קיימות כמה שיטות לאיטום גגות bitumany, אך שתי השיטות המובילות הן איטום באמצעות זפת חמה ואיטום באמצעות יריעות ביטומניות. שתיהן נחשבות לשיטות מצוינות.

היערכות לביצוע האיטום על הגג

לקראת ביצוע האיטום בכל אחת מהשיטות הללו, יש לנקות באופן מקיף ומאסיבי את כל שטח הגג מאבק, חול, לכלוך עלים, מים וכו'. לאחר מכן שוטפים את כל המרחב ורק לאחר שהוא מתייבש, אפשר להתחיל באיטום. יש להקפיד ולנקות גם בין המערכות הסולאריות והמדחסים המותקנים על הגג. 

איטום באמצעות יריעות ביטומניות 

איטום זה מתאים למשטחים ישרים ללא ציוד עליהם. פורסים את היריעות ומלחימים את השול הימני של אחד מהם לשול השמאלי של השול השני, כדי ליצור סגירה הרמטית. בדרך זו מכסים את כל שטחו של הגג. השלב הבא הוא מריחת סיד כדי להגן על היריעות מפני השמש היוקדת.

איטום באמצעות זפת 

מורחים את הזפת בכל השטח ובין פריטי הציוד השונים. לאחר שהחומר מתייבש היטב מורחים עליו שכבת סיד להגנה. 

קראו על: איטום מבנים תת קרקעיים באתר ביטומני

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »