מכירת נכס

מכירת נכס

אנחנו נוטים לחשוב, ובמידה מסוימת של צדק, שרכישת נכס זה דבר בעייתי, קשה, מסובך. אין ספק שכך הדבר, בוודאי כשמדובר בנכס מגורים עבור זוג צעיר או משפחה אשר מוגבלת בתקציב שעומד לרשותה וצריכה לעשות פשרות, למצוא מקורות מימון שונים ועוד.

אך האמת היא, שגם מכירת נכס זה עניין לא פשוט. בין אם מדובר בנכס מגורים או נכס מסחרי. כל מי שמחזיק ברשותו נכס כזה יודע שלא מדובר בעניין פשוט, אלא אם התמזל מזלו והנכס נמצא באזור טוב, ואנחנו מדברים על תקופה טובה.

נתחיל מהבסיס. בשביל למכור נכס צריך להשקיע משאבים. על פניו זה נשמע אולי מוזר, אך אנחנו צריכים להשקיע כסף, אנחנו צריכים להשקיע זמן, הכל בשביל שנוכל לפרסם ולשווק את הנכס שאנחנו רוצים להציע למכירה.

אך מעבר לכך, אנחנו צריכים להבין את השוק ולדעת להתנהל בהתאם. אנחנו צריכים לדעת מה המחירים של נכסים כמו שלנו, מה הערך של הנכס, ולהציע אותו למכירה באופן כזה שקהל הלקוחות הפוטנציאלי ירצה בו.

למה זה קשה? כי אם מדובר על אזור שיש בו ביקוש והיצע גבוה, אז אנחנו נצטרך לרדת במחיר, אם מדובר על אזור שיש בו ביקוש נמוך, אז גם ההיצע גבוה וגם אם ההיצע נמוך, אנחנו לא נוכל למכור אותו במחיר שאנחנו רוצים.

האידיאלי עבורנו הוא אזור עם ביקוש גבוה והיצע נמוך, אז נוכל להרוויח. העניין הוא, שזה תלוי בתקופה, מאחר ולא מעט לקוחות פוטנציאליים יעדיפו כנראה לחכות שהביקוש ירד או שההיצע יעלה, או שפשוט יבחרו לחפש נכסים למכירה במקום אחר. גם הם לא ירצו להפסיד כסף.

הדדך הנכונה לעשות את התהליך, היא על ידי גורם חיצוני שמתמחה בכך, גורם שיודע איך עובדים עם נכסים למכירה, הוא יודע מה להציע ואיך להציע אותם לקהל הרחב. באופן כזה אנחנו גם נמנע מהצורך להתמודד עם מה שמתרחש בשוק, וגם יהיה מי שיטפל עבורנו בכל הנושא, בצורה מקצועית ונכונה. מאחר ולנו אין את הניסיון הנדרש, בהכרח, אז יהיה הרבה יותר פשוט לעשות את זה כך.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »