בטיחות בזמן עבודה – על מה חשוב להקפיד

בטיחות בזמן עבודה - על מה חשוב להקפיד

כל מקום עבודה שם דגשים על דברים שחשובים לו ומהם יש להיזהר ושממנו ירצה לשמור ולהקפיד יותר בזמן העבודה. אם זה נגר הרי שהוא יזהר מפני נסורת וחתיכות עץ שעפות לכל עבר או חשמלאי, שיתן דגש על כובע חוצץ חשמל שאותו יחבוש בשמן עבודתו.

בטיחות בזמן העבודה – על מה חשוב להקפיד 

אם נסתכל על עבודתו של טכנאי מכונות, נראה שאמצעי הזהירות שבהם הוא יהיה חייב לנקוט בזמן עבודתו יהיו גדולים ומרובים יותר שכן כל חריגה וסטיה בזמן תיקון מכונה עובדת יכולה לגרום נזק בלתי הפיך שאפשר בלמנוע עם שמירה יותר קפדנית על סביבת העבודה.

טכנאי מכונות כביסה למשל יצטרך לנקוט במשנה זהירות כאשר הוא מפעיל את המכונה ותוך כדי בודק אותה ומכניס את ידיו אל תוך מנוע מכונת הכביסה. פעולות אלה מסוגלות להביא לתוצאות נוראיות. אם אפשר למנוע וקיימות דרכים, נרצה מאוד להשתמש בהם.

למה בטיחות בזמן העבודה חשובה ? 

ישנם עבודות כמו קדיחה במקדחה, שיראו לנו פשוטות וקלות ולא נבין בהתחלה מדוע צריך יש לשמור על בטיחות בזמן כזה כאשר מדובר בהברגה בלבד ולא משהו שמוגדר מסוכן.

בדיוק כאן טמונה הסכנה שכן מברגה יכולה לעשות נזקים גדולים לגוף למי שאינו מקצועי, בעבודה עם כלי כזה. כשעף מברג תוך כדי סיבוב ראש המקדחה לכיוון העין, מה שקרה כמובן לא אחת, נרצה להימנע מזה ככל האפשר. גם אם מדובר בכלי עבודה פשוטים חשובה תשומת הלב יתר על המידה ולפעמים הנזק ממכונה שאינה מאיימת תהיה נגישה וקרובה יותר.

על מה להקפיד כשעובדים ללא כלים?

בעבודות פשוטות שאינם מצריכות כלים גדולים ומסוכנים, תשומת הלב מבחינה בטיחותית תופנה אל עבר דברים אחרים כגון ריצפה רטובה או מעבר בין חדרי מכונות עבודה במקרים של מפעלים או כניסה לחדרי חשמל מסוכנים ודברים דומים אחרים.

הקפדה על זהירות ובטיחות בזמן עבודה יכולה להיות מצילת חיים. גם במצבים בהם נדרשת התאמצות לשמר סביבת העבודה לבטיחותית יותר, זה יהיה שווה כל מאמץ.

המאמר באדיבות צלח כלי עבודה 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אדריכלות במרכז
Blogging
maayan

אדריכלות במרכז

אתם עומדים בפני בניה של בית חדש באזור המרכז ומחפשים אחר אדריכל מקצועי? כל חיפוש קל ברחבי האינטרנט יניב לכם

קרא עוד »