איטום גגות

איטום גגות

איטום הגגות הוא תעשייה בפני עצמה – ישנם בעלי מקצוע שלמדו את העניין על כל רבדיו המתבקשים, ויודעים בדיוק אילו חומרים לרכוש כדי לעשות את העבודה. החומרים מגיעים בתגית מחיר מסוימת, שהם נושאים בה כחלק מהשירות שהם מציעים (וזה, כמובן – נכלל בתג המחיר שהם מבקשים) – והעבודה שהם עושים עם החומֶר הזה יכולה להיות מורכבת, ומאתגרֶת. בסך הכל, ניתן להגיד שהם בעצם עושים עבודה פיזית על גבי הגגות שלנו, לעתים גם באור שמש המלטף את גבם, בזמן העבודה – תוך שהם חשופים לחומרים תעשייתיים כאלה ואחרים – כדי לשמור על הגב שלנו, הגג.

הגג שלנו באמת יכול לייצב את הגב שלנו – שכן באופן מסוים, הוא מחזיק את כל הבניין, ואם הוא חשוף, או שמא – לא בבריאות תקינה – כל המבנה עצמו הופך לחשוף, ושאינו בבריאות תקינה. כפי שהגב מחזיק את כל הגוף לכדי צורה אסופה ויציבה, כך גם הגג (וחלקים אחרים של המבנה לצורך העניין) יכול לעשות עבור המבנה.

ואם הגג חשוף במובן של סדרים, חורים, שברים או שמסיבה כלשהי אינו אף קיים – שלל דברים יכולים להיכנס דרך החלל הזה במבנה. יהיה זה מבנה של בניין דירות, או בית פרטי מסוג כלשהו. 

למה לאטום את הגג שלך?

הסיבות לבצע איטום גגות במבנים שלנו שונות ומגוונות – אולי אנחנו מזהים שיש חוסר אטימות, או עניין עם ההרמטיות בחיבור בין הקירות לתקרה, וכו'. או שאנחנו ממש מזהים שבריאות המבנה, הבניין/בית, נפגמה במידה כזאת שאנחנו יכולים לראות תופעות שאנחנו לא רוצים בהן.

התופעות שאנחנו יכולים שלא לרצות בהן, יכולות להיות גם כן שונות ומגוונות. קודם כל זה נובע מכך שיש לנו הרגל מסוים לראות את חללה המבנה שלנו – יש דרך מסוימת שאנחנו רואים אותו, או מעדיפים לראות:

  1. מסודר
  2. נקי
  3. יבש 
  4. בטוח
  5. מוגן
  6. מאובטח

וכן הלאה. וכל זה – באופן יחסי. וכל זה, תקף עבור המבנה עצמו – ועבור מה שבו. יש לנו הרגל שכזה שהבניין יחזיק מעמד ביסודותיו, ושהתכולה שבתוכו תישאר מוגנת, ובחזקתנו הבטוחה. 

הכל משתנה כאשר ההרגל שלנו לראות את המציאות כך – יכול להיות מופר על ידי תופעות שנכנסות ומשנות את זה. תופעה שבאה לתשומת לב, במהירות גבוהה יחסית היא רטיבות. רטיבות אפשר לראות, ולהבחין בשלבים דיי מוקדמים שלה – גם אם היא טרם עזרה לנזקי רטיבות להתקיים במישור הפיזי של המבנה ותכולתו, שכמובן – ייתכן שנגלה זאת בזמן ואז הציוד יישאר בטוח, כמו גם תכולת המבנה. אין לדעת את העתיד – ויש לנו בחירה מתי, איך ולמה – לפעול. כך שהנתיב שלנו יכול להיות מושפע מבחירות נכונות, כאלה ואחרות.

אנשים בוחרים באיטום גגות באתר http://www.itum-yashir.co.il כי זה עוזר להם לאבטח את איכות ויציבות המבנה שלהם.

כי לדוגמה, אם הגג שלהם מאפשר למים להיכנס…

וזה לא מקבל תשומת לב מדויקת – זה יכול להמשיך בנתיב אורגני של נזקי רטיבות – 

ואלו לדוגמה, יכולים להשפיע על רמת המבנה. ייתכן שהם יחדרו לחלקים הברזליים, הנמצאים בין קורות הבטון שבמבנה – ואלו יכולים לחוות קורוזיה, או החלדה – מה שיגרום להם לשנות את צורתם.

לדוגמה, פלדה תחת השפעת חלודה – בתחילה, תתרחב – ואז, תתפורר. כך שראשית – הבטון זז, בהתאם להתרחבות הפלדה שתחתיו, ושנית – זז שנית ואף יכול למצוא עצמו בתזוזה "קרחונית", עקב כך שהפלדה שתמכה בו כבר לא נוכחת תחתיו. 

כך שאיטום הגגות יכול לסייע לתמוך במבנה לבריאות טובה, מפני נזקי רטיבות – שזה עניין נהדר, כשזה נוגעת לבריאות ובטיחות המרחבים שאנחנו מתגוררים בהם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »