יועץ מיסוי מקרקעין

בכל עסקת מקרקעין, מכירה או קנייה, יש להביא בחשבון את מרכיבי המיסוי. יועץ מיסוי מקרקעין מסביר כי ישנם שני סוגי מיסים מרכזיים שעשויים להשפיע על עסקאות מכירה וקניה. מצד אחד ישנו מס רכישה במקרקעין, שמוטל על מי שרוכש נכס (כלומר מחיר העסקה הממשי צריך לכלול תוספת מיסוי). מצד שני, ישנו מס שבח מקרקעין, המוטל על מוכר נכס. כלומר גם כאן, מחיר העסקה הממשי צריך להביא בחשבון את מרכיב המס. 

לפרטים על תכנון מס שבח >>>

מהן התועלות שמביא עימו יועץ מיסוי מקרקעין

תמיד כדאי לשאוף להתייעץ עם היועץ מבעוד מועד, כלומר ברגע שרוצים למכור או לרכוש נכס בישראל. עדיף שזה יתבצע עוד לפני שנחתם חוזה או אפילו זיכרון דברים. יועץ מיסוי מקרקעין מביא כמה תועלות:

  1. מחיר עסקה ממשי – הרבה אנשים טועים לחשוב שהמחיר בחוזה מכר משקף את עלות העסקה. אבל למעשה, המחיר נטו חייב לכלול את היבט המיסוי. לדוגמא, מי שמכר נכס ב-1.5 מיליון ₪ אך אמור לשלם 100 אלף ₪ מס שבח, למעשה מקבל נטו לכיס רק 1.4 מיליון ₪. 
  2. הגשת בקשה לפריסה – יועץ עשוי להמליץ במקרים מסוימים על ביצוע פריסת מס. בהינתן עסקה מסוימת, פריסת המס לארבע שנים עשויה להניב חיסכון משמעותי במיסוי מקרקעין. 
  3. ערעור על סכום והפחתה – במידה ושולמו סכומים גבוהים מדי, יועץ מיסוי מקרקעין יוכל לבצע חישוב לגבי הסכום הממשי שצריכים לשלם. בתנאים מסוימים ניתן להגיש ערעור או בקשה להחזר. 
  4. ניצול הטבות מס מקסימליות – ניתן להשתמש בהטבות מס שונות, על פי חוק, על מנת לשלם את המינימום של מיסוי מקרקעין ברכישה או בקניה. ליווי מקצועי של יועץ יוכל לחסוך עבורכם כסף רב ולהביא שקיפות לתהליך מכירה ורכישה (בתחום המיסוי). 

לתיאום ייעוץ מס שבח >>>

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

גורקן – יזמות נדלן

נדל"ן הוא נושא פופולרי מאוד. לא מדובר רק בנדל"ן אלא גם באנשים שעוסקים בו. אנחנו צריכים להיות מודעים לעובדה שיש הרבה אנשים שלא יודעים איך

קרא עוד »

כל השימושים למקפיא אמבטיה

בעוד שעלות המזון עולה כל הזמן, עלות האחסון יורדת. המשמעות היא שניתן להשתמש במקפיא גדול לאחסון מזון לפרקי זמן ארוכים יותר. מקפיא אמבטיה משמש לאחסון

קרא עוד »