עיצוב מטבח בחופש הגדול

עיצוב מטבח

החופש הגדול, מחזיר את כל הגוזלים אל הקן. בזמנים שבהם מחנות הקיץ מבוטלים, והטיסות לחו"ל מוקפאות עד הודעה חדשה, אנחנו מוצאים את ילדינו מבלים שעות ארוכות שרועים על הספה ובסלון ובהתאמה – נדרשים להמציא שלוש ארוחות ביום. אין זמן טוב מזה, על מנת להיזכר בחשיבות של מטבח פונקציונלי. כזה המעוצב בחוכמה, ומשרת את כל בני הבית בצורה המיטבית.

פנינו אל מעצבת המטבחים שגית טורם, על מנת לקבל טיפים שיסייעו לנו לעצב מטבח נעים ומרווח, שישרת אותנו במשך שנים ארוכות; בקיץ ובחורף, בסתיו ובאביב. כי מטבח מנצח, המעוצב בחוכמה, לא מחליפים.

ילדים, בואו לאכול!

"עיצוב מטבחים למשפחות עם ילדים דורש תכנון מאוד מורכב", אומרת שגית, מעצבת מטבחים בעלת נסיון רב בעיצוב למשפחות מרובות ילדים, "מצד אחד, צריך הרבה חללי אחסון, ומצד שני – הרבה משטחים להכנות ולבישול. וזה מבלי לדבר על הצורך ביצירת מרחב ישיבה שיכיל את כל בני הבית".

שגית מספרת על המשמעות העמוקה של מטבח בעיניה: "אני מאמינה שבית צריך להיות חממה בשביל יושביו, ולאפשר להם לצמוח טוב וביחד. המטבח הוא חלק בלתי נפרד מזה, ולכן כדאי שיכיל את כולם. אני מבטיחה לכם שכאשר תאהבו את המטבח שלכם, תמצאו גם את האהבה לבישול שבכם".

בבתים רבים, ילדים נושאים גם הם באחריות לבשל לעצמם את האוכל. בשביל שזה יקרה, עלינו להבטיח כי המטבח יהיה מותאם לצרכיהם: "זה מתחיל בדברים הקטנים", אומרת שגית, "בין אם בסידור נוח וברור של המגירות, כך שכל דבר נמצא במקומו, ובין אם בלהתקין את המיקרו בגובה הראש של הילד כך שיוכל לחמם את האוכל בקלות". ומי שחושש מהבלאגן שמגיע עם כל נסיון של הילד לבשל לעצמו פסטה? אין בעיה: "אם תדאגו מראש שכל אביזר יהיה במקום נוח ונגיש, הבלאגן יעלם בלי שבכלל תצטרכו להתאמץ. את הסירים תשימו מתחת לכיריים, את המסננת ליד הכיור. זה הדברים הקטנים שעושים הבדלים גדולים".

חופש לילדים, עמל להורים

עם כל הכבוד לחופש הגדול, העבודה של רובנו אינה פוסקת. הורים רבים ממשיכים בשגרת יומם הלחוצה, גם בזמנים שבהם ילדיהם שוכחים שגרה מה היא. על פי שרית, עיצוב מטבח נכון מפתיע ביכולתו ליצור זמן משפחתי נינוח ומאחד: "צריך להתאים את המטבח למציאות היומיומית, וליצור חלל משפחתי נעים שיאפשר שיח והסתכלות אחד על השני", היא מספרת, ומנפצת "פרה קדושה" בעולם עיצוב המטבחים: "הרבה אנשים מתעקשים על הרעיון של אי במטבח, אבל הוא לא תמיד פונקציונלי ומועיל, אלא דווקא מרחיק. כשכולם יושבים בצד אחד, כמו שלרוב קורה בישיבה סביב אי, לא תמיד יש מקום לכולם ולא רואים את מי שלא יושב לידך. זמן האכילה הוא זמן יקר לדינמיקה המשפחתית".

השקעה מיידית, הנאה תמידית

עיצוב מטבח למשפחה הוא עניין שאין להקל בו ראש. יש לחשוב על הפרטים לעומקם, לאזן בין הטרנדיות לפונקציונליות, ולא לשכוח את הצד העיצובי שנדרש להתכתב עם אופי דיירי הבית: "תשקיעו במטבח שלכם", מייעצת שרית, "על מנת לחסוך לעצמכם זמן רב ולחץ נפשי אחר כך. לבשל ארוחה משפחתית, ואפילו להכין ארטיקים לימי קיץ חמים, יכולה להיות חוויה נפלאה במטבח שימושי, שגם ירגיש כאילו נלקח מקטלוג אופנתי".

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?