הפחתת היטל השבחה

2001184 (4)-min

רוצים להפחית את היטל ההשבחה על הנכסים שיש ברשותכם? לא יודעים איך ניגשים לעשות את הפרוצדורה הזו? בדיוק בגלל סיבות אלה, הכנו עבורכם מאמר מקיף בנושא שייתן לכם את כל התשובות באופן בהיר ומקצועי.

 

הפחתת היטל השבחה

היטל שבח הוא תשלום על השבחה של נכס שאותו משלמים לעיר או למחוז בו הנכס נמצא. כשרוצים לשלם פחות על היטל שבח, חשוב לעשות זאת בצורה מקצועית על ידי צוות מיומן שמורכב משמאי ועורכי דין שמומחים בתחומים כמו הפחתת היטל השבחה.

 

שמאות לפני רכישה

בין אם אתם קונים בית באמצעות משכנתא, מממנים מחדש את המשכנתא הקיימת שלכם או מוכרים את הבית שלכם לכל מי שאינו קונה במזומן, הערכת בית, שמאות, היא מרכיב מרכזי בעסקה. אם אתם קונים, בעלים או מוכר, תרצו להבין כיצד עובד תהליך השמאות וכיצד שמאי קובע את ערך הבית.

 

מהי שמאות

שמאות היא דעה מקצועית חסרת פניות, לגבי שווי הבית או הנכס והיא משמשת בכל פעם שמשכנתא קשורה לקנייה, מימון מחדש או מכירה של אותו נכס.

שמאי מוסמך, יוצר דוח המבוסס על בדיקה חזותית, תוך שימוש במכירות אחרונות של נכסים דומים באזור, מגמות השוק הנוכחיות והיבטי הבית (למשל שירותים, תכנית קומה, צילומים) כדי לקבוע את ערך השווי של הנכס.

 

מי משלם על אגרת השמאות?

הלווה, משלם בדרך כלל את אגרת השמאות, שיכולה להגיע לכמה אלפי שקלים. כאשר שווי הערכה הוא נמוך מהצפוי, העסקה יכולה להתעכב או אפילו להתבטל.

בעסקת רכישה ומכירה, נעשה שימוש בשמאות כדי לקבוע אם מחיר החוזה של הבית מתאים בהתחשב במצב הבית, מיקומו ותכונותיו. בעסקת מימון מחדש, הערכה מבטיחה למלווה שהיא לא מוסרת ללווה יותר כסף ממה ששווה הבית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?