כמה זמן לוקח קידום תוכניות תמ"א 38?

קידום תוכניות תמ"א 38 הוא תהליך ארוך ומפרך כיוון שהוא קשור בקבלת אישורים מגורמים רבים אשר אחראים כל אחד בתחומו. משך הזמן נמשך בין כמה חודשים לשנתיים ואף למעלה מכך.

קידום תוכניות תמ"א 38 

זמן הכנת התוכניות לוקח פרק זמן ארוך עד ביצוע מלוא ההתאמה לתוואי האפשרי בשטח. לאחר מכן לצורך אישור הביצוע בפועל עוברים הדיירים דרך כמה גורמים כמו לדוגמה:

  • הוועדה המקומית תוכנית בניין ערים כדי לקבל ממנה היתרי בנייה על הגדלת שטחו של הבניין ביצוע חיזוק של היסודות, הוספת קומות ודירות, הוספת יחידות כמו ממ"דים, מעליות, מרפסות וכו' על פי התוכניות המפורטות. 
  • מעבר לוועדה המקומית, יש לבצע תיאום וקבלת אישורי עבודה מגורמים רבים נוספים כמו שירותי כיבוי אש, נת"ע, חברת החשמל, חברות תקשורת, קרן קיימת, רשות מקרקעי ישראל אגף התברואה והאגף לאיכות הסביבה ברשות המקומית, משרד הבריאות, תאגידי מים וביוב יועץ בטיחות וגורמים נוספים.
  • לאור העומס הבירוקרטי, התהליך אורך פרקי זמן ארוכים כיוון שאישור אחד כרוך באישור שני וללא קבלת האישורים הרלוונטיים ההליך תקוע ואין אפשרות לקדם אותו.

השלמת הדרישות לצורך תחילת עבודה 

כאשר המטרה היא לבצע את הפרויקט בהקדם, אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום זה כמו מהנדסים ואדריכלים מקדמים במהירות את העבודה מול כל אחד מהגורמים כדי להגיע לאישורים המיוחלים מהר ככל האפשר. בלחיצה כאן תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי בנושא.

הליך זה אשר מתבצע מול הגורמים הרלוונטיים בכל אחד מהמוסדות הללו יוצר דינמיקה ומאפשר להעביר מסמכים נוספים לבקשתם, לשנות תוכניות כאלו ואחרות ולהניע את המערך כולו קדימה כדי לסגור את כל הקצוות ולהתחיל בחיזוק המבנה לקראת חלילה רעידת אדמה וביצוע כל השינויים והתוספות אשר אושרו בוועדה.