איך עובד עניין המשכנתא בקיבוצים?

2001184 (1)-min

חולמים על בית במקום שקט? עם נוף ירוק ענק פרוש לנגד עיניכם? אין כמו קיבוץ להגשמת החלום. בשנים האחרונות הביקוש למגורים בקיבוץ גדלו. אנשים רבים רוצים לחזור למקום השקט והרגוע יותר. מה שהיה בעבר מקום לגידול פרות ותרנגולות, הופך היום לשדרות וקיבוצים מלאי שמחת חיים ורוגע שליו.

בכדי לרכוש נכס בקיבוץ, כמו בכל מקום בדרך כלל נידרש להוציא משכנתא. אך חשוב לדעת משכנתא בקיבוצים היא ושנה ממשכנתא רגילה מכיוון שקרקעות אלה עברו הסבה ויש עליהם תנאים אחרים. אז איך עובד עניין המשכנתא בקיבוצים? הנה המדריך המלא.

כאשר אנו רוצים להוציא משכנתא עלינו להציג בטוחה – כלומר נכס נדלנ"י שישמש את הגוף המממן כעירבון במידה וההלוואה לא תוחזר. בדרך כלל, המשכון יהיה הנכס אותו אנחנו רוכשים, אך בקיבוץ מכיוון שהקרקע שייכת למדינה ורק הנכס שייך לקיבוץ, בנוסף לכך שרוב הקיבוצים עדיין לא ביצעו שיוך לנכסים, לכן הנכס הנרכש לא יוכל להוות בטוחה.

 

אז מה עושים?

במידה ובוצע שיוך, תוכלו להשתמש בנכס החדש שלכם כבטוחה, אך כאמור, רוב הקיבוצים לא סיימו את התהליך, לכן תצטרכו לפנות לקיבוץ עצמו. בדרך כלל הקיבוץ מתנהל מול בנקים עם הסדרים מסוימים שמאשרים לקיחת משכנתא בקיבוצים. כמובן שהתנאים שתקבלו בה את המשכנתא יהיו פחות נוחים ממה שמקובל בשוק.

 

חכירה

בנוסף, חשוב לציין כי רכישת נכס בקיבוץ לא הופך אתכם לבעלי נכס באמת. הנכס והקרקע אף פעם לא יהיו שלכם, אם כי יהיו לכם זכויות בנכס. לדוגמא: בהתאם לחוזה, היורשים שלכם יקבלו את הנכס מכם באותם תנאים שהם בעצם חכירה.

עם זאת, אנשים רבים בוחרים לעבור לגור בקיבוצים וכדאי להתייעץ עם יועץ מומחה בענין.

 

הכנסו לאתר שלנו: https://www.tsuott.co.il/.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »