מרזבים

מרזבים

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל מבנה, בין אם מדובר במבנה מגורים, מבנה עסקי או מסחרי, הוא מרזב. אנחנו לא תמיד מתייחסים אליו כאל פרט חשוב, אך אם הוא לא מותקן במבנה או לחילופין, מותקן אך איננו נקי ואיננו מתפקד כראוי, אנחנו עלולים להתמודד עם לא מעט בעיות, הן במבנה והן בשגרת חיינו.

התפקיד של המרזב הוא מאוד פשוט. מדובר במתקן שיורד מהגג אל האדמה ומטרתו לאפשר למים אשר מצטברים על הגג לרדת למטה, כלומר לא להישאר במקום. בצורה כזו, לא נוצרת רטיבות בתקרה של הקומה אשר מתחת לגג, מה שיכול גם לפגוע בעיצוב של המבנה וגם בתפקוד של הגג. פגיעה כזו יכולה להוביל לנזק משמעותי בתוך המבנה, למשל לרהיטים וחפצים שונים.

אך כמו כן, המרזב בכך שהוא מאפשר למים לזרום מהגג כלפי מטה, מונע מהם להישאר עומדים, דבר שיכול למשוך מזיקים שונים ולייצר ריח לא נעים במקום. צריך לציין, שעיקר תפקידו של המרזב בא לידי ביטוי בחורף בימי הגשמים, אך גם בקיץ, אם אנחנו שוטפים את הגג, אז באופן טבעי אנחנו רוצים שהמים יירדו אל הקרקע ולא יישארו במקום.

על מנת שנוכל להשתמש במרזב של הבניין בצורה תקינה, בצורה נכונה, הרי שאנחנו צריכים לשמור עליו נקי ותקין. לשם כך נזמין איש מקצוע שמתמחה הן בהתקנת מרזבים ובשלבים מאוחרים יותר בכל מה שקשור לניקוי ותיקון המרזב.

כפי שאנחנו יודעים, בימי החורף, בעת הסערות, דווקא כשאנחנו צריכים את המרזב, הרבה פעמים אנחנו מגלים שהוא נתלש, נקרע ונהרס כתוצאה מהרוחות הקשות שמתחוללת במקום. הדרך לטפל בכך הוא להזמין איש מקצוע שידע להתקין את המרזב בצורה נכונה וכן ידע לחזק אותו כך שלא יהיה שום סיכוי שהוא ייתלש מהקיר וייהרס.

כאמור, מלבד העניין של התיקון, הכרחי לנקות את המרזב מעת לעת, זה אומר לשטוף אותו, לדאוג שלא יהיו עלים או כל פרט לכלוך אחר אשר עלול לסתום את המרזב בכניסה או ביציאה שלו. יש לוודא שהמים זורמים בו בצורה חופשית ובטוחה, ללא שום חסם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?