בנייה ירוקה בבתי ספר – למה הוא כל כך קריטי

בנייה ירוקה בבתי ספר

כולנו שומרים על הילדים שלנו מכל משמר מהינקות. בהגיעם לגיל בית הספר, חשוב לכולנו שגם במקום זה הם יהיו בטוחים לאור השעות הרבות שהם יבלו במבני בית הספר לאורך 12 שנות הלימוד.

בנייה ירוקה בבתי הספר 

הדאגה לילדים הובילה את גופי התכנון השונים לחקיקת תקן 5281 אשר מטפל בכל המעטפת של הנושאים שיש לבצע כדי שבתי הספר יהיו מקום בטוח לכל הילדים. החשיבה מתמקדת בכמה תחומים אקוטיים כמו בניה חדשנית תוך שימוש בחומרי בנייה תקניים, טיפול ומחזור חומרי פסולת על פי סוגיהם, התכנון של נתיבי התחבורה ותחנות ההסעה בקרבת מוסדות הלימוד, חיסכון אנרגטי, שימוש נכון באנרגיה כמו הקמת קולטי שמש סולאריים על גג בית הספר וייצור חשמל עצמוני. התכנון כולל גם טיפול בקרקע על כל רבדיה במיוחד אם קיים גז ראדון באחת השכבות וניהול פעולות בנייה תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות.

> קראו גם על תכנון ירוק ותמ"א 38 בלינק הזה

מבנים חדשים של בתי הספר בישראל 

בכל המבנים החדשים של בתי הספר אשר נבנו בישראל החל משנת 2011 מיושם תקן זה ולכן הילדים מוגנים ובטוחים בעת השהייה שלהם. התקן הישראלי מותאם לתקנים הבין לאומיים כמו LEED  BREAM.

השלכות של הבנייה הירוקה על התלמידים 

בנייה ירוקה בבתי ספר תורמת רבות לחיוניותם של התלמידים, על פי מחקרים שנעשו, מעטפת זו משפרת לאין ארוך את ביצוע הלמידה שלהם, מפחיתה את התחלואה ולכן כמות ימי המחלה אשר בהם התלמידים נעדרים מהלימודים היא נמוכה באופן משמעותי.

לאור היתרונות הרבים וקביעת המשרדים הממשלתיים, מבצעים שינויים גם בבתי ספר קיימים כדי להתאים גם אותם לפחות בחלק מהקריטריונים לבנייה הירוקה, אשר מובילה לשינוי מהותי עבור כל ילדי בתי הספר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »