למי פונים עבור בקשה לתוספת בנייה?

בדיקת דירה לפני קנייה

כמעט בכל בניין מגורים עולה הצורך בהוספת שטח. על פי רוב יהיו אלו דיירים שרוצים להרחיב את שטח הבית על מנת להתאים אותו לצרכים החדשים שלהם.

הוספה של שטח לבית קיים זה לא סיפור של מה בכך. למרות שאמרנו שהדבר נעשה כל הזמן וכמעט בכל בניין מגורים אנחנו מוצאים את התופעה, עדיין צריך לדעת שלא מדור בתהליך כל כך פשוט. תכנית שינויים לתוספות בנייה לבית זה דבר שכרוך בהרבה מאוד הליכים ופרוצדורות ולא כל כך קל להגיע עד הישורת האחרונה.

חשוב לדעת מה יש לעשות על מנת להגיע עד כדי ביצוע התוכנת בפועל.

פונים אל אגף הרישוי

לפני שבכלל מתחילים, מומלץ מאוד לפנות אל אגף הרישוי על מנת לבדוק מולם ולברר איך בדיוק אמורים להתנהל לקראת הבנייה ומה צריך לעשות לשם כך.

על פי רוב יהיה צורך באישור של מהנדס כמו גם אישור של אדריכל. יהיה צורך בהכנה של תוכנית בנייה עם מעצב פנים ולהגיש את התוכנית למשרד הרישוי על מנת לבקש את האישור לצאת בביצוע הפרויקט.

לאחר שהתוכנית בנויה וברורה, יש להגיש כמובן את התוכנית להסכם ולקבלת האישור הנכסף.

היתר שימוש חורג

ישנם מקרים אשר בהם מבקשים להסב את מטרות המבנה ולשפץ אותו לצורך שימוש אחר. כאן חשוב לדעת כי שימוש חורג במבנה הוא גם דבר שדורש אישורים מיוחדים ולא תמיד זה יהיה כל כך פשוט.

גם אם ההיתר כבר ניתן, הרי שהוא לא יהיה בתוקף ללא הגבלת זמן. הדבר נכון ברוב רובם של המקרים וחשוב להיערך לכך מראש.

בכל מקרה משרד הרישוי הוא זה שאמור לתת את האישור המיוחל ורק אחריו אפשר יהיה לצאת לדרך.

קראו על: בדיקת דירה לפני קנייה

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »