מעכבי בעירה האם הם יכולים לעזור בזמן שריפה

מעכבי בעירה

אחד האסונות המפחידים ביותר, הגורמים לחוסר אונים לאדם החווה אותם הן השריפות. השריפות יכולות לכלות בתים שלמים, ואף חיי אדם, לכן קיימות דרכים רבים למנוע את התפשטות הדליקה  כמו מטף לכיבוי אש.

דרך נוספת למניעת ששרפה היא התקנת גלאי עשן, שתפקידו לזהות את העשן מיד כששריפה מתחילה. הוא משמיע קול רק שאי אפשר להתעלם ממנו, ומפסיק רק שהעשן כבה. גלאי עשן זה הוכיח כמציל חיים בהרבה מאד מקרים, אך כל הדרכים הללו טובות כאשר השריפה אינה מתחילה כלל או שהיא בתחילה, אך כאשר היא פורצת מאד קשה לעצור אותה.

קיימים  חומרים נוספים למניעה, והם מעכבי בעירה של שרפים, שבהם נעסוק במאמר זה, לשימוש בזמן השריפה מה התפקיד של חומרים אלו והאם הם באמת עוזרים לעכב את התפשטות הדליקה?

מה הם חומרים מעכבי בעירה?

חומר מעכבי בעירה מוגדר ככל חומר שאינו נוזל שתפקידו למנוע את התפשטות הדליקה. חומרים אלו יכולים להיות כימיים, ולפעמים מדובר בחומרים הפועלים באופן

איך נוצרת שריפה?

כדי להבין איך החומרים האלו פועלים? יש צורך להבין איך נוצרות שרפות. כדי שתהיה שריפה חייבים להיות ארבעה מרכיבים הפועלים יחדיו חום, נוכחות חמצן, דלק ותגובת שרשרת כימית.

ניתן להבין כאשר השריפה נוצרת על ידי הפעולות הכימיות האלו בהם: חומר מוצק מתפרק למולקולות, הן מתחברות אל החמצן שבאוויר, והחומר בוער אם אחד מהתנאים הללו לא יתקיים לא תהיה שריפה או שהיא תבער חלש יותר.

כיצד חומר נגד בעירה מפחית את האש?

חומר נגד בעירה מפחית את האש על ידי תגובה כימית. ניתן להסביר את התגובה על ידי דוגמא של שני חומרים הראשון הוא אלומיניום הידרוקסיד ואילו השני הוא מגנזיום הידרוקסיד בטמפרטורות גבוהות הם מתפרקים ויוצרים תגובה כימית המשחררת חום רב המשחררת אדי מים, לפיכך התהליכים הללו גורמים לעיכוב של הבעירה, וכן שכבת האפר הנוצרת מין הבעירה גורמת לחנק האש.

חומר נגד בעירה תורם לדיכוי השריפה, לכן נמצא בשימוש במטפי האש הידועים לנו, כמו כן משתמשים בו לשריפות יער גדולות או במפעלים.

קראו גם על: איטום של מעברי אש

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »