שעוני שבת דיגיטליים: גם השבת התקדמה למאה ה-21

שעוני שבת דיגיטליים

כל מי שקרא את ספר בראשית יודע כי אלוהים הפסיק את העבודה של יצירת העולם וביום שביעי שבת מכל מלאכתו, וכך גם היהודים צוו לשמור את יום השבת ולקדש אותו באותה הצורה. יום השבת נועד למנוחה, ובתרגום לזמנים המודרניים זה אומר כי לא רק לא מדליקים אש ולא עודים, אלא גם לא יוצרים פעולה חשמלית של כיבוי או הדלקה.

עבור מי שעון זה מיועד

בקרב העם היהודי יש כאלה אשר שומרים על השבת ומקדשים אותה הנחשבים בתור מסורתיים או דתיים, ויש כאלה אשר נחשבים לחילונים אשר נוהגים בשבת כמו בכל יום אחר, ואפילו עובדים. אלו השומרים את השבת דואגים שלא לפעול בצורה שמחללת אותה, ודבר זה כולל אי שימוש במוצר חשמלי, כולל אי הפעלה של דוד חשמלי או של התנור.

כדי בכל מקרה לבצע שימוש בכל אלה ניתן לבצע התקנה של שעון שבת דיגיטלי עבור מוצרים חשמליים, כאלה שניתן להשאיר אותם פועלים ללא כל בעיה. השעון מכוון לשעות הנדרשות של ההפעלה וכך נהנים מדוד שמפיק מים חמים או ממוצר חשמלי אחר שפועל עד תום השבת.

איך זה פועל

שעון שבת הוא למעשה חלק שכולל מתג עם סוג של שעון, כאשר את השעון מכוונים אל השעה הרצויה של ההפעלה והשעה הרצויה של הכיבוי. מן הרגע בו השעון מגיע אל השעה הרצויה הוא מפעיל את המוצר החשמלי שאליו שעון השבת מחובר ונכנס לפעולה מבלי שמבצעים הדלקה או כיבוי שמחללים את השבת. השעון מחלקים נכון להיום לשעונים דיגיטליים ושעונים מכניים, עם כאלה שיכולים להיות מכוונים אפילו ליותר מהפעלה בודדת אחת.

שומרים על השבת במאה ה-21

למרות ששעון שבת נועד בראש ובראשונה עבור ציבור שומרי השבת היהודי, יש שימוש בשעונים הללו עבור הפעלה שלכל מוצר חשמלי שמעוניינים כי יפעל בצורה אוטומטית ללא כל התערבות של האדם כמו שלטי יציאת חירום, באופן ממוכן. הדגמים המודרניים הם כה מפותחים עד כי הם רלבנטיים עבור כל יום ולא רק עבור יום השבת, וגם עבור שימוש עסקי ולא רק שימוש פרטי בלבד.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »