עיצוב פינות ישיבה – כיצד מעצבים פינת ישיבה

עיצוב פינות ישיבה

היום, בכל אזור בבית או בעסק אמור להיות מעוצב בצורה ייחודית ומקצועית. אם בעבר ההתייחסות לעיצוב היתה יותר כללית, הרי שכיום ההתייחסות היא הרבה יותר פרטנית, בין אם מדובר באזור בתוך המבנה או באזור מחוץ למבנה. 

כך למשל, אם אנחנו רוצים לייצר פינת ישיבה לבית או לעסק, בפנים או בחוץ, הרי שאנחנו צריכים לעצב אותה בצורה נכונה, לעצב אותה בצורה יפה. לשם כך עלינו לבחור את הפריטים הנכונים, עלינו להקפיד על קונספט אחיד, דיוק, ופרטים אחרים שיכולים להשפיע, לא רק על העיצוב עצמו אלא גם השימוש במקום באופן מעשי. 

עיצוב פינות ישיבה מתחיל בשאלה מאוד פשוטה, לשם מה משמשת הפינה. האם מדובר בפינת ישיבה בתוך המבנה או בחוץ, האם היא משמשת אותנו באופן יומיומי או שאנחנו משתמשים בפינה כשמגיעים אלינו אורחים, האם אנחנו משתמשים בפינת הישיבה כל הזמן או בסיטואציות מסוימות. כמו כן, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה נלווה לפינת הישיבה, האם היא עומדת בפני עצמה או שמדובר במקום שיש בו גם שולחן אוכל, מקום לצפייה בטלוויזיה ועוד. 

נקודות שיכולות לעזור לנו בתהליך העיצוב

נקודה ראשונה היא גודל הפינה. אנחנו נתחיל בנקודה הזאת, מאחר והשטח שעומד לרשותנו, יכול להשפיע על תחום הפינה, בחירת הריהוט וכן מספר הפריטים שאנחנו נוכל לשלב במקום. כמו כן, גודל הפינה תשפיע על אמצעים נוספים אותם נרצה לשלב במקום כמו מזרנים לריהוט גן.

נקודה שנייה, אנחנו צריכים לבחור את הצבעים הרלוונטיים עבורנו. עלינו להחליט באילו צבעים נעצב את המקום, כך שהיא תשתלב היטב בנוף של המקום. אלה לא חייבים להיות צבעים דומים, אך בהחלט רצוי שהם יוכלו להשתלב עם צבעים אחרים שקיימים במקום. 

נקודה שלישית, נבחן את החומרים הרלוונטיים, הן מבחינת עיצוב והן מבחינה מעשית, כלומר, כיצד נוכל להשתמש בפינת הישיבה בצורה פרקטית ונוחה. 

נקודה רביעית, כשאנחנו מעצבים פינת ישיבה, יש משמעות לא רק לפריטי הריהוט גם לפריטים אחרים, בין אם אלה תמונות, ציורים, עציצים, וילונות, או כל פרט אחר שאנחנו בוחרים להציב במקום. 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »