כך נעצב את חדר הילדים עם ניצול מקסימלי של מקום

childrens-for-girls-3368015_640

החדר שהכי מסובך לעצב בבית הוא חדר הילדים. חדר ילדים אמור להכיל כחדר שינה, מיטות כמספר הילדים וכחדר משחקים, הוא אמור לכלול גם שטח מספיק גדול על מנת לאפשר לילדים לשחק בו בשעות הערות שלהם, להכין שיעורי בית ולבלות בו עם חברים. עיצוב נכון של חדר הילדים יגרום לכך שגם אם לא ניתן להגשים את כל החלומות של הילד, עדיין החדר ייראה כמו ארמון.

חדר עבור מספר ילדים

חדר ילדים שמיועד רק לילד אחד, הוא פחות מסובך לעיצוב מאשר עיצוב חדר עבור מספר ילדים כאשר לכל אחד צריכה להיות מיטה, כל אחד צריך ארון, מדפים ומגירות על מנת לאחסן את הבגדים שלו ואת שאר חפציו, שלכל אחד יהיה מקום להכין שיעורי בית ולארח את חבריו. בקיצור – צריך לדאוג שלכל אחד יהיה את המרחב הפרטי שלו וזו היא מלאכה שעלולה להיות מסובכת כאשר מייעדים לה חלל קטן יחסית.

מיטות משולבות

כאמור, כאשר מדובר על חדר שמיועד למספר ילדים, יש לדאוג למיטות כמספר הילדים. ישנן מיטות נוער וילדים שמותאמות במיוחד לחדרי ילדים קטנים וצפופים. מיטות אלה בנויות בצורה כזו שהן חוסכות מקום ולא תופסות את כל שטח החדר. יש מיטות פשוטות יותר, אלה שמוכרות כמיטות נוער, אלה שלוש או ארבע מיטות אשר נשלפות אחת מהשנייה וכוללות לרוב גם ארגז מצעים. יש גם את המיטות המעוצבות יותר שהן מיטות קומתיים בזוויות שונות כאשר ישנם מדפים משולבים תחת המיטה העליונה, ארגזי מצעים מוסתרים ועוד.

בחירת צבעים נכונה

גם לבחירת הצבע שישלוט בחדר הילדים ישנה משמעות גדולה. כדאי לדעת, כי צבעים בהירים נותנים תחושה של מרחב ומעניקים אשליה של חלל גדול יותר. עם זאת, חשוב לזכור כי החדר מיועד לילדים ויש לשלב בו גם צבעים ילדותיים על מנת שהוא לא יהיה בעל מראה כבד אלא ישרה אווירה מזמינה ונעימה.

מיקום הרהיטים כן משנה

תכנון נכון של חדרי נוער יכול אף הוא לסייע בניצול מקסימלי של חלל החדר מבלי לגרום למראה חנוק או להרגשה צפופה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »