שימור בניין משותף

בניין משותף הוא בניין שנבנה לפחות עבור מספר רב של דיירים. מדובר בבניין שנבנה כדי לשמש כבית או משרד, והוא ישמש עוד עשרות שנים. קומת ביניים בדרך כלל היא המפלס העליון של קומה בה ישנם משרדים, אך לא מתגוררים בה תושבים. קומת ביניים היא מפלס רצפה שנמצא מעל הקומה השנייה והשלישית.

ישנם כללים מיוחדים ליצירת קומת ביניים, הן מבחינת בנייתו והן מבחינת כמות השטח שהיא יכולה להכיל. הבניין חייב להיות בעל קומה אחת לפחות. זה צריך להיות ארבעה או יותר פתחים בכל צד של הכניסה הראשית: צפון, מזרח, דרום, מערב.

תהליך שימור בניין משותף

שימור בניין משותף הוא תהליך הכולל יצירה ותחזוקה של מבנים ובפרט טיפול בתופעה המסוכנת של סגרגציה בבטון. יש צורך בבניינים מתוחזקים היטב כדי לשמור עליהם פונקציונליים ובטוחים עבור המשתמשים. אם מבנה אינו מתוחזק כראוי, הדבר עלול להוביל לסכנות עבור המשתמשים התלויים בו. בניין משותף הוא קבוצת מבנים הנמצאים בבעלות משותפת של מספר אנשים. חשוב לציין ששיתוף מבנים עובד גם הפוך. אתה יכול להיות הבעלים של בניין כשאתה קונה אותו, אבל ברגע ששילמת עבור האחזקה והתחזוקה, אז הבעלות הופכת לציבורית.

כמו כל ענף אחר, תהליך בניית הבניין מורכב, כך שישנם היבטים רבים בתהליך הבנייה המשפיעים על האופן שבו ניצור מבנים בקהילות שלנו. כתוצאה מכך, ישנן שאלות רבות שצריכות להכניס תשובות ופתרונות לפני שנוכל להתחיל לחשוב על דברים חדשים לבנות ולתחזק במרכזי הערים שלנו מיכולת עיצוב ועד קיימות.

על מי מוטלת האחריות על שימור בניין משותף?

יש לתחזק בניין כדי להבטיח את שלומו ובטחונו. שמירה על בטיחות הבניין היא באחריות הבעלים, באחריות ההנהלה גם לתחזק ולנקות את המבנים בזמן. ולפי התקנות. ועל כן מומלץ לפנות אל חברות שיקום מבנים כמו למשל חברת טופ רופ.

האחריות לתחזוקת מבנים ומתקנים היא של הבעלים (או מי שאחראי על תשלום דמי השכירות) ושל מנהלי המתקן/ים. הם מחייבים בכל המקרים בהם אחריות כזו אינה מואצלת באופן ספציפי על פי חוק.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »