שמאי דירות – מתי כדאי להתייעץ איתו

1957668-min

כשאתם שוקלים לקנות בית, ישנם שני צדדים לסיפור: מחיר המבוקש של המוכר והשווי בפועל של הנכס. זה המקום בו שמאי דירות נכנס לעניינים ועל ידו, ניתן להעריך באופן מקצועי את שווי הדירה ובעצם על נכס שתרצו לקבל את ערכו אם למכירה או לקנייה.

 

מה מחפש שמאי דירות?

שמאי דירות עוסק במבנה ובנכס בכללותו ולכן נבחנים דברים כמו יסודות, גג הנכס, מערכות ביתיות ואיכות חומרי הבניין. השמאי מחפש גם לאמת גדלים של כל דבר, החל מגודל המגרש ועד לחלק החיצוני של המבנה.

הגודל עושה את ההבדל בערך הכולל של הנכס והשמאי נמצא שם כדי לוודא שהמדידות מדויקות. באופן כללי, אזורים כמו מרתפים ומוסכים – אינם נכללים בשטח המחיה הגולמי אלא נכללים בשומה הכוללת באופן שונה משטחים שאינם חיוניים.

 

שמאי דירות – מתי כדאי להתייעץ איתו

לפני כל מכירה ובטח לפני קנייה של דירה או נכס מסוים, חשוב לקבל את דעתו המקצועית של שמאי דירות. אתם בוודאי לא תרצו לקבל סכום פחות ממה שהנכס שלכם באמת שווה..

 

הערכות דירות – מדוע הן נחוצות

קבלת הערכת דירה, היא אחד החלקים הקריטיים ביותר בתהליך מכיוון שאם הנכס לא נמצא בערך שאתם מקווים, אתם תוכלו להפסיק כספים רבים בדרך. שמאי דירות הוא הכרחי כדי לקבל את המחיר שבו ניתן יהיה לנקוב בדרך למכירתה של דירה או כל נכס אחר.

במהלך השנים ישנם כל מיני התרחשויות אם במצב המדיני או הכלכלי ואפילו ההתפתחותי של העיר בה ממוקם הנכס. במקרים כאלה, ערך הדירות ירד או יעלה, תלוי במצב, ואת האינדיקציה הזו, תרצו בוודאי לקבל משמאי המקרקעין שלכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

ריהוט לבית במבצע

תעשיית הריהוט לבית פורחת, אבל זה יכול להיות קשה לעמוד בקצב הטרנדים והמוצרים אשר כובשים את שוק הרהיטים. מאמר זה יוכל לספק לצרכנים כמה המלצות

קרא עוד »

איטום גגות – שלב אחר שלב

בעבר איטום גגות נעשה על ידי איש מקצוע שהיה צריך להיעזר בחברת ניהול הבניין כדי לבצע איטום. קבלן הגגות היה מגיע אליכם הביתה, עוטה על

קרא עוד »