תקרות אקוסטיות – מהן ומתי הן מומלצות?

תקרות אקוסטיות

באמצעות תקרות אקוסטיות ניתן לבודד את החלל מרעשים ולהפוך את החלל לנעים ומבודד יותר לרעשים וענייני אקוסטיקה. אנו רואים תקרות אקוסטיות כמעט בכל מקום, החל ממשרדים, בתי ספר, גנים, קופות חולים, בתי עסק ומקומות רבים אחרים. תקרות אלה צריכות להיעשות בצורה מדויקת, אסתטית ומקצועית כאחד, לא רק כדי שהן יראו טוב אלא גם מבחינה בטיחותית כמובן. תקרות אקוסטיות יהיו בדרך כלל עם אריחים של 60 על 60 ס"מ, כאשר בונים תחילה זוויות ופרופילים מיוחדים השונים מתקרת גבס ויש הצורך בכלי עבודה מיוחדים לעתים כדי לבצע עבודה זו ברמת גימור מושלמת.

סוגי קונסטרוקציה לתקרות אקוסטיות:

יש כמה סוגים שונים של קונסטרוקציה לתקרה אקוסטית. קונסטרוקציה T12 הייתה נפוצה בעבר ונחשבת לקונסטרוקציה דקה יותר מאלה הקיימות כיום ולכן לא נפוצות יותר. הקונסטרוקציה הסטנדרטית היום תהיה T24 והיא בדרך כלל תגיע בצבע לבן או אפור אם כי ניתן לצבוע אותה בתנור בהזמנה מראש.

בחירת האריחים לתקרה:

לשמחתנו יש מגוון רחב של עיצובי אריחים לתקרה. לרוב הם יגיעו במידות שוות של 60X60 ס"מ ואת הסטנדרטים ביותר הנקראים גם תקרות מינרליות נוכל למצוא בבתי ספר, גנים, מרפאות ומבנים שונים. ניתן גם להשתמש מאריחים מפח ומתכת אך אלה נפוצים בעיקר בחללים בהם יש לחות גבוהה או כאשר כדאי יהיה שהתקרה תהיה פריקה במידת הצורך. אריחי גבס הינם יקרים יותר ולכן מושקעים בדרך כלל במשרדים ומקומות אחרים בהם מוכנים להשקיע סכומים גדולים יותר לתקרה.

מהן תקרות מגשים?

תקרות מגשים עבור תקרות אקוסטיות ישמשו בדרך כלל לבריכות, אולמות, מטבחים של מסעדות ושירותי קייטרינג וכד'. אלה מגיעים באורכים בהתאם לצרכי הלקוח וברוחב של 30 ס"מ למגש בדרך כלל. המגשים עשויים פח מגלוון ומגיעים בדרך כלל בצבע לבן או אפור אך ניתנים לצביעה בהתאמה אישית לפי מספר צבע. גם כאן יש סוגים שונים של מגשים שניתן לבחור מהם.

לסיכום; שימוש בתקרות אקוסטיות יכול להתאים בחללים רבים, בעיקר בתי עסק, משרדים ומבנים ציבוריים. אם אתם רוצים תקרות אקוסטיות אצלכם צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו בא. שלמה עבודות גבס נשמח לתת לכם שירות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותכם?

אינטרפוץ 4 דרך

בשנים האחרונות כבר אי אפשר להתעלם מברזי האינטרפוץ. כולנו מכירים אותם ורואים אותם בכל מקום, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם לנסות להבין בכלל על מה

קרא עוד »